1100 TL pandemi sosyal yardım başvuru ekranı | Pandemi sosyal destek başvuru sorgulama nasıl yapılır, sosyal destek ödemeleri başladı mı?

ahmetbeyler

Active member

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyacı olan vatandaşlara korona salgınında destek olmak amacıyla 1100 TL yardım söz konusu olmuştu. E-devlet pandemi sosyal yardım başvuru sayfası ve sonuç sorgulama aramaları yoğunlaştı. Pandemi yardımı başvuru şartları neler?

1100 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık 2 milyondan fazla haneye pandemi desteği ile ödeme yapacaklarını belirtmişti. Sosyal destek ödemeleri için başvurular e-devlet'ten T.C. kimlik numaraları ile alınıyor.

PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN...

SOSYAL DESTEK BAŞVURU ŞARTLARI

Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden “T.C. Kimlik Numarasının” son hanesine göre alınmaya başlanmıştır.

Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden takip edilebilecektir..

Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır.

Aynı haneden birden çok başvuru yapılması halinde, tek başvuru olarak değerlendirilecektir.

Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,

5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar.

PANDEMİ SOSYAL YARDIM SORGULAMA

Koronavirüs salgını sürecinde yardımdan faydalanmak isteyenler başvurularını gerçekleştirdi ancak ödemeler için sonuçlar henüz açıklanmadı. Sonuçlar e-devlet sayfasından "Başvurular Listesi" ekranı seçilerek 1100 TL pandemi sosyal yardım başvuru sonucu öğrenilebilir.

1100 TL SOSYAL DESTEK SONUCU SORGULAMA...