4 yaşındaki çocuk oyun oynarken KADES uygulamasına bastı! Polis çabucak harekete geçti

Firat34

New member
Emine Ersoy’un 4 yaşındaki torunları Barlas Yasak, anneannesinin telefonuyla oyun oynadığı esnada KADES uygulamasına bastı. Uygulamaya basıldığını bakılırsarek harekete geçen polis grupları, olay yerine giderken birebir anda Emine Ersoy’un telefonu aradı. Ne olduğunu anlamayan Ersoy, kendilerini tanıtan polise güvenmeyerek dolandırıldığını düşündü.

POLİSİ İKNA EDEMEDİ

Telefonunda yüklü olan KADES uygulamasına basıldığını anlayan Ersoy, ezkaza basıldığını söylese de polisi ikna edemedi. Olay yerine gelen polisler gerekli denetimleri yaptıktan daha sonra 4 yaşındaki Barlas’ı kucaklarına alarak aileye KADES uygulaması hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Şoku yaşayan aile ise bayana şiddet olaylarında gösterilen hassasiyetin değerli olduğunu bir kere daha anladığını tabir etti.

“TORUNUMUN BASTIĞINI ANLADIM”

Kapıda polisleri bakılırsan anneanne Emine Ersoy, “Yeni kalkmıştım ve telefon torunumun elindeydi. Birebir anda telefon çaldı konuştuğum kişi polis olduğunu söyleyince ben dolandırılmaya çalıştığımı düşündüm. Konuştuğum polis KADES uygulamasına basıldığını söyleyince torunumun bastığını anladım. Ezkaza olduğunu söylememe karşın denetim etmek için geleceklerini söylemiş olduler ve 2 dakika daha sonra polisler kapıdaydı. Torunuma yanlış yere bastığını söylemiş oldum oda korktu kucağımdaydı ağlamaya başladı. Doğal biz tüm aile kapıya çıktık polislere durumu anlattık. Onlarla fotoğraf çekildik bu durum bizim için farklı bir heyecan oldu. daha sonrasında ben yinedan torunuma öğrettim tekrar basmaması gerektiğini oda şuurlu bir biçimde onayladı” dedi.

“POLİSİN BU KADAR SÜRATLİ KAPIYA GELMESİ FEVKALADE BİR ŞEY”

Uygulamanın ne kadar değerli olduğunu aktaran Adil Ersoy ise “Bu kadar kısa müddette polisin kapıya gelmesi harikulade bir şey. Çocukların telefonla oynaması, eşimin telefonla konuşması ve kapattıktan 2 dakika daha sonra polisin gelmesi hakikaten hoş. Polisleri kapıda görür görmez tabi çıktık torunumdan dolayı kazara basıldığını anlattık. Polisler denetim ettiler, tutanak tutuldu ve imzalar atıldı. Uygulama hoş Sapanca ile burasının ortası 15 -20 dakikalık bir süre onlar KADES uygulamasına basıldığı anda yola çıkmışlar. İnsan başını yastığa koyduğunda daha nasıl inançta hissedebilir. Allah devletimize zeval vermesin bu sistem fevkalade bir sistem. Ne kadar bir bayan, erkek yahut canlıda olsa bu ülkenin gücünü gösterir. Şuan Ukrayna ve Suriye’yi görüyoruz. Bu ülkelerde beşerler meskenlerinde yatamazken biz epey sıradan bir sistemle, kazara bile bastığınızda 5 dakika içerisinde kapınıza polis geliyor” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Lokal