ABA birimi nedir ?

Perez

Global Mod
Global Mod
ABA Birimi Nedir?

ABA, Amerikan Bar Birliginin (ABA) ksaltmas olarak bilinir. ABA, tum Amerika Birlesik Devletleri'nde baro uyeligi olan avukatlarn ve avukatlk mesleklerinde calsan kisilerin kurulusudur. ABA'nn amac, avukatlar ve avukatlk mesleginde calsanlar arasndaki profesyonel standartlar arttrmak ve Amerika Birlesik Devletleri adalet sistemini gelistirmektir.

ABA Uyeligi Nasl Elde Edilir?

ABA uyeligi, her bireyin kendi eyaletinin baro orgutunden elde edilebilir. ABA uyeligi icin, tum ABD duzenleyici kurumlarnn ve eyalet barolarnn standartlarna uyulmas gerekmektedir. Bu standartlar arasnda, universite veya lisansustu egitim, baro snavlarn gecme ve adalet bakanlklarndan baro lisans alma gibi konular yer almaktadr.

ABA'nn Faaliyetleri

ABA, tum Amerika Birlesik Devletleri'nde avukatlarn ve avukatlk mesleginde calsan kisilerin profesyonel standartlarn arttrmak icin bircok faaliyete sahiptir. ABA, avukatlarn ve avukatlk mesleginde calsanlarn profesyonel kariyerlerini arttrmak icin cesitli konularda egitim ve deneyim kazanmalarna yardmc olur. ABA ayrca avukatlarn ve avukatlk mesleginde calsanlarn mesleki etik ve uygulamalaryla ilgili konularda da kurallar ve standartlar belirleyebilir.

ABA'nn Yararlar

ABA uyeliginin bircok yarar vardr. ABA uyelerine, avukatlk mesleginde daha iyi bir basar icin guncel konularda egitim sunmak icin frsatlar sunulur. Ayrca, ABA uyelerine, ulkenin farkl eyaletlerindeki ve federal duzeyde yasalar hakknda bilgiler sunulur. ABA uyelerinin ayrca, cesitli bireysel mesleki faaliyetler ve kar amac gutmeyen calsmalar icin destek alma frsat da bulabilir.