Ahmet Işık Çebi’den “Algı yaratıyorlar” diyen Ali Koç’a yanıt: Bu model yeni çıktı herbiçimde

Firat34

New member
Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, TRT Spor’da Fırat Günayer’in sorularını yanıtladı. Kadroda yaşanan sakatlıklardan, hakem kararlarına kadar biroldukca bahse değinen Çebi, Fenerbahçe Lideri Ali Koç‘un Kasımpaşa maçından daha sonraki kelamlarına de yanıt verdi.

Ahmet Parıltı Çebi’nin açıklamaları şu biçimde:

“SAKATLARIMIZ OLMASA AJAX MAÇINDAN YETERLİ BİR SONUÇLA DÖNEBİLİRDİK”

“Beşiktaş sakatlıkların dışında çok kuvvetli bir takımı olduğunu gösterdi. Ben ümitliyim. Şampiyonlar Ligi’nde epeyce kuvvetli rakiplerle oynuyoruz. Sakatlıklarımız olmasa Ajax maçından da düzgün bir sonuçla dönebilirdik. Lakin sakatlıklarımızın da dönüşüyle orada da uygun olacağız inşallah.

“BU SAKATLIKLARI TABANA BAĞLAMAK GERÇEK DEĞİL”

Olan sakatlıkların oldukçaluğu durumu olağanüstü yapıyor. Darbeye ağlı sakatlıklarımızın yüzde 70’ini oluşturduğunu söylemeliyim. Darbeye bağlı sakatlıklara sarı kart verenler nerede? Bu sakatlıkları tabana bağlamak gerçek değil. Her şey olabilir, beslenme, idman, yorgunluğu bunların bileşkesinden olabilir. Vodafone Park’ın yerine bağlanması yanlış. Maç trafiği de epeyce ağır. Bizim stadımızda sakatlanan bir rakip ekip oyuncusu duymadık. Gereken önlemleri almaya çalışıyoruz. Çimcilerin dediğine nazaran 2 haftaya gereksinimi varmış yerin.

“ALGI YARATMAK İSTESEK SİVASSPOR MAÇI ÖNCESİNDE YARATIRDIK”

Biz Beşiktaş olarak duruşumuz aşikâr, adaletsizliğin yanında hiç olmadık. Rakiplerimizin de hajklarını korumak bizim görevimiz. Ben ‘Sivasspor maçını dikkatli takip edeceğim’ demedim. Ben ‘Hepsini bu hafta seyretmek istiyoruz’ dedim. Bu bildiriydi. Kazanan da kaybeden de şikayet ediyor. Hakemlerimizin yanlışlı maç yönettiğini, dozajın azalacağına arttığını görüyoruz. Bir kulübün lideri algı yarattığımızı söylüyor lakin algı yaratmak istesek Sivasspor maçı öncesinde yaratırdık. Algı yaratma modeli de yeni çıktı herbiçimde. O gün söylenenleri de gerçek bulmuyorum. Geçmişteki hususlar da gündeme getiriliyor, galiba kendileri algı yaratmaya çalışıyor.

“VAR’A GİDİNCE PUAN SİLME ÇOK SAÇMA”

Hakemlerin kusur yapmalarının kararında biroldukca grup rahatsızlık duyuyorsa tahlil bulunması gerekiyor. aslına bakarsanız bulmak zorundasınız. MHK Lideri’nin yalnız kaldığını düşünüyorum. Bu vakte kadar bir tahlil olmaması bunu düşündürtüyor. VAR çıkınca ben hayli sevinmiştim zira hakemler de insan. Birçoğu kusurlu maç yönettikten daha sonra üzülüyor. Her geçen gün VAR, daha az yarar sağlamaya başladı. Hakem bu hafta alanda, başkası VAR hakemi. Oburu alandayken, öbürü VAR’a geçiyor. VAR’a gidince puan silme fazlaca saçma. VAR’da hakem olanların başka bir eğitim görmelerini ve yalnızca VAR hakemi olarak icraatlerini yapmalarını hakikat olarak görüyorum.

“KULÜPLER BİRLİĞİ’NDE MİSYON YAPARKEN HAKEMLER BU KADAR SORUN DEĞİLDİ”

Kulüpler Birliği’nde nazaranv yaparken hakemler bu kadar sorun değildi. Sorun var diye masaya yatırdığımızda Süleyman Hurma tekliflerle ilgili çalışmaları yaptı. Maalesef yetiştiremedik ancak 1-2 hafta içerisinde Süleyman Bey’in ileteceğini düşünüyorum.

“JOSEF İÇİN AÇIKLAMASI DOĞRUYDU”

Ben birinci yansıyı koyanlardan biriyim Uilenberg’in hocamızı örnek göstermesine. Maçla ilgili yorumunu yapabilirsin bir deneyim sahibi olarak. Josef için açıklaması doğruydu. Öbür tarafta hocayı örnek göstererek ders anlatamazsın”