Ali Koç, Kasımpaşa galibiyeti daha sonrası Beşiktaş’ı bombaladı: Bizi bulaştırmasınlar bu işe

Firat34

New member
Üstün Lig’in 8. haftasında Fenerbahçe, alanında Kasımpaşa’yı 2-1 mağlup etti ve ulusal ortaya başkan girdi. Müsabakanın akabinde sarı-lacivertlilerin lideri Ali Koç çarpıcı açıklamalarda bulundu. Beşiktaş‘a taş atan Koç, ezeli rakibin hakemler üzerinde baskı oluşturmaya çalıştığını söylemiş oldu.

Ali Koç’un açıklamaları şöyleki:

“BİZ SİSTEMATİK OLARAK HAKKI KOLLANANLAR ÜZERE OLSAYDIK HERbiçimde KIYAMET KOPUYORDU”

“Kendimle tartışıyorum, kendimle çelişki içerisinde hakem konusuna girip girmeme konusunda. Sabrımızın da bir sonu var. Burada konuşacak, şikayet edecek bir ekip var ise açık orta Fenerbahçe’dir. Geçen dönem en makus hesapla 15-16 puanımız gitti. 1-2 puanla şampiyonluk belirlendi. Hakkımız yendi. Az konuşuyorsunuz, masaya yumruğunuzu vurmuyorsunuz diye eleştirildik. Biz sistematik olarak hakkı kollananlar üzere olsaydık herbiçimde kıyamet kopuyordu.

“ALGIYA YELTENMELERİ KİMSENİN GÖZÜNDEN KAÇMIYOR”

Bir rakibimizin, geçen dönemin sonlarına gerçek başlayan, sistematik bir biçimde gerek kendi maçlarındaki hakemler üstünde kurdukları baskı gerekse de enteresan olanı, beklenen şampiyon rakiplerinin maçlarından evvel de algıya yeltenmeleri kimsenin gözünden kaçmıyor. Bundan biroldukca kulüp rahatsız. Bir kulüp daha açıklama yaptı.

“SÖZ KONUSU KULÜPTEN DAHA ÇOK TARAFTARIM VAR”

Ben lafı evirip çevirmem. Olay tribünlere oynamaksa benim de tribünüm var. Kelam konusu kulüpten daha fazlaca taraftarım var. Biz ağzımızdan çıkan laflara dikkat etmek zorundayız. Büyükler bu biçimde yaparsa bu işin ortasından çıkamayız. Evet hepimiz hakemlerden şikayet ediyoruz. Düzeylerinin daha üst çıkması gerekiyor.

“TEK TARAFLI OLMAZ BU İŞ”

Herkes şikayet ediyor. Biz de şad değiliz. VAR’ın kullanmasından, performansından mutlu değiliz. Biz başımıza gelenlerden şikayet etmiyoruz. Bu rakibimiz başına gelmeyenlerden, ön nazaranrek, yakışıksız bir biçimde şikayetçi. Geçen dönem teşvik şikesi iması, bir hakemin Fenerbahçe ile ilgili şirketlerde çalışıyor diye bir sürü laf ettiler. Sivas maçında Josef’in yaptığı dünyanın her yerinde kırmızı kart. Ona da gireceksin. Tek taraflı olmaz bu iş.

“BAKALIM ULUSAL ORTADA NELER SÖYLENECEK”

Bizi bulaştırmasınlar bu işe. İkinci hafta başladılar. Antalya’nın penaltısı falan. her insanın fikir birliğinde olduğu hususta bile konuştular. Durmazlarsa biz de öteki kulvara gireriz. Herkes kaybeder. Rica ediyorum. Herkes sözlerine dikkat etsin. Bir kişinin gayrı ihtiyarı konuşmasına değinecek biri değilim. Bu sistematik hale geldi. Bakalım ulusal ortada neler söylenecek. Merakla bekliyoruz.

“YUHALAMALAR GERÇEK DEĞİL”

Taraftarımıza teşekkür ediyoruz. Uygun günde makûs günde yanımızdalar. İstem dışı olarak birtakım oyuncuları yuhalamaları gerçek değil. Biz kazanacaksak onlarla kazanacağız. Birazdan basket maçına gideceğiz. İnşallah o maç da hoş masraf.

“İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA KAPASİTE YÜZDE 60-70’E ÇIKARILIR”

21-22 bin bilet satma hakkımız var. İnşallah bu sayılar çoğalır. 20 bine yakın taraftar vardı. Birinci haftalar 8 bine yakın taraftar vardı. Öteki stadyumlarda epeyce büyük boşluklar var. Ben tam zıddını düşünüyor, stadyumlara atak edilir diye düşünüyorum. Bizim stadyumumuzda ibre tam kapasiteye yanlışsız gidiyor. İnşallah önümüzdeki haftalarda kapasite yüzde 60-70’e çıkarılır.

“ZEKİ OLACAK, PIRPIR OLACAK”

Fenerbahçe’de santrforlar şanssız. Burada atamıyor, buradan gidince atıyorlar. Berisha’nın yalnızca attığı gol değil. Çok zeki oyuncu. Pereira’nın iki kriteri vardı. Zeki olacak, pırpır olacak. Hareketli olacak. Rossi ve Berisha’da da bu var.

“MESUT ÖZİL ÇOK BÜYÜK FENERBAHÇELİ”

Fenerbahçe’nin büyüklüğü mü diyeyim, pozisyonu mu diyeyim. Daima bizde kaos yaratılmaya çalışılıyor. Hocanın en büyük hayali, Mesut’un liderliğinde perşembe maça çıkmaktı. Mesut’un en büyük hayali, Avrupa’da bu formayla maça çıkmaktı. Maçtan 2 gün evvel Pelkas da hastaydı. O yetişti. Mesut yetişemedi. Mesut Özil fazlaca büyük Fenerbahçeli. Mesut Özil buraya Fenerbahçe’yi şampiyon yapmaya geldi. Mesut bizim kaptanımızdır.”