Aralık ayında gerçekleşmesi beklenen kıymetli altcoin aktiflikleri

mett

New member
Investing.com – Kripto para sanayisinde faaliyet gösteren projeler, hizmetlerini daha verimli hale getirmek ismine devamlı gelişim gösterme çabasındalar. Blockchain üzerinde faaliyet gösteren kripto projeleri, ağ güncellemeleri ve çeşitli aktiflikleri ağlarına entegre ederek ekosistemlerini daha sağlam hale getirmek istiyorlar.

Aralık ayında Polygon, Qtum, Harmony, Stacks, Stellar, Terra, Enjin ve Sandbox üzere kimi yüksek sermayeli altcoin’lerin platformlarında etkinlikler kelam konusu.

Polygon (MATIC)

Ethereum ağı için katman 2 tahlili sunan Polygon ağının tokeni MATIC, sermaye pahasına nazaran sıralanmış listede yaklaşık 12,5 milyar dolarlık kıymetiyle 19. sırada bulunuyor. MATIC, son 24 saatte yüzde 3,5’a yakın bedel artışıyla 1,77 dolara yakın seyrediyor.

1 Aralık’ta Polygon ağıyla alaka olay içinde bu ağda hizmet veren merkezsiz borsa IDEX’ın v2’den v3 versiyonuna geçiş yapması bekleniyor. IDEX borsası, bu lansman ile daha kararlı ve kuvvetli bir merkezsiz borsa gayesine sahip.

Qtum

Aralık ayının birinci günü Qtum’un birinci halving’i (ödül yarılanması) gerçekleşecek. Qtum ağında gerçekleşecek birinci ödül yarılanmasıyla Qtum arzının kısılmasına yönelik birinci teşebbüs başlamış olacak.

Qtum halving takvimine nazaran 2045 yılında Qtum Blockchain’de ödül dağıtımı bitmesi planlanıyor ve bu tarihte 107,8 milyon tokenlik azami arz hududuna ulaşılması bekleniyor.

Qtum, kripto pbazı bazılamasında 1,6 milyar dolarlık sermaye kıymetiyle 80. sırada bulunuyor. Altcoin bugün yüzde 8 kıymet artışıyla 16 dolar düzeyinde süreç görüyordu.

Harmony (ONE)

Harmony ağında Aralık ayında iki değerli aktiflik bulunuyor. 1 Aralık tarihinde cross-sharding süreçlerinin eklenmesi planlanıyor. Harmony ağı için Aralık ayında beklenen başka bir olay ise ayın 20’sine kadar Ethereum ağıyla bir köprü lansmanının gerçekleşmesi.

3 milyar dolar sermaye bedeliyle sıralamada 60. sırada bulunan Harmony (ONE), bugün fiyatını şimdi sabit tutarak 0,26 dolar bandından el değiştiriyordu.

Sandbox (SAND)

Son günlerin tanınan metaverse tabanlı tokeni Sandbox için Aralık ayında iki farklı aktiflik kelam konusu. Aralık ayının son günü gerçekleşmesi beklenen bu iki hadiseden birincisi ‘Sandbox Game Maker 1.0’ın yayımlanması olacak. İkinci bir olay ise Sandbox projesi tarafınca bir DAO vakfı kurulması. Bu merkezsiz otonom tertiple SAND tokeni stake edilerek fon idaresi kararları için oy verilebilecek.

SAND tokeni, 6,38 milyar dolar sermaye bedeliyle şu an 38. sırada bulunuyor. son bir haftada yüzde 30 oranında bedel kazanan kripto para, şu an 6,91 dolardan el değiştiriyor.

Aralık ayı takviminde yer alan öbür altcoin aktiflikleri

Yüksek sermayeli öbür altcoin’lerle ilgili gelişmeler içinde 6 Aralık’ta Stacks ağının SIP-012 güncellemesi ve 12 Aralık’ta Stacks projesinin CrashPunks NFT koleksiyonunu yayımlaması bekleniyor. 15 Aralık tarihinde Stellar yatırımcıları için AQUA airdrop’u takvimde yer alırken 25 Aralık tarihinde Terra’nın (LUNA) ThorChain ile bir entegrasyonu gündemde. Aralık ayının son günü gerçekleşmesi beklenen başka bir aktiflik ise Enjin ağı tarafınca NFT odaklı Efinity Blockchain’in lansmanı olarak görülüyor.

Muharrir: Günay Caymaz