Beşiktaş’ta deprem! Divan Şurası Lideri, kürsüden Ahmet Işık Çebi’ye demediğini bırakmadı

Firat34

New member
Vodafone Park’ta gerçekleştirilen 2022 yılı 3. Olağan Divan Konseyi Toplantısı’nda gergin anlar yaşandı. Beşiktaş Divan Heyeti Lideri Tevfik Yamantürk, kulüp lideri Ahmet Işık Çebi ve idaresini sert sözlerle eleştirdi.

“AHMET PARILTI ÇEBİ İLE KONUŞAMIYORUZ”

Beşiktaş Divan Konseyi Lideri Tevfik Yamantürk kürsüden yaptığı konuşmada, “Divan idaresine geldikten daha sonra periyodun idare heyeti lideriyle, uygun gördüğü üyelerle divan toplantısı öncesi görüşüyorduk. Ayda bir görüşüp istişare ediyorduk. Dinler dinlemezler o farklı bir husus. Ahmet Işık Çebi’yle bu görüşmeleri bitirdik, görüşemiyoruz, konuşamıyoruz. Bunu da epeyce düzgün anlıyorum lakin kabul etmiyorum.” dedi.

“AKLIMA YATMIYOR”

Ahmet Parıltı Çebi ve idaresi sert eleştiren Yamantürk, “Başkanımız yardımcısını bana yolluyor ve ‘Sen lidere karşısın.’ diyor. Ben niçin lidere karşı olayım? Lidere karşı olmak üzere bir niyetim olamaz ancak düşündüğümü söylemekle mükellefim. Biz muhtar değiliz ki her yapılanı onaylayalım. Aklımıza yatmayan şeyler var. Üç yılda 5 antrenör değiştirdi bu grup. Bu aklıma yatmıyor. Kendi şirketlerimizde bu kadar sık idare değiştirmiyoruz. Biz yapsak, çalışanlarımız müsaade vermez. Kendi iş yerimizde yapmadığımızı bize emanet edilen yerde nasıl yapıyoruz?” tabirlerini kullandı.

Tevfik Yamantürk’ün açıklamalarının devamı şöyleki:

“ARKADAŞ BİLE OLMAM”

“Ahmet Parıltı Çebi Bey’e ben kendisini anladığımı söylemiş oldum. Bu çatı altında olmasak eminim ki ne o benimle, ne de ben onunla arkadaşlık ya da komşuluk yapmak istemeyiz. Çok farklı dünyaların insanıyız. İştirak da istemeyiz, akrabalık da yapmak istemeyiz. Burada bize bir bakılırsav verildi. Burası bize babadan miras kalmadı, çocuğumuza da miras bırakmayacağız. bu biçimde konuşmamız lazım. 70’inden daha sonra şöhret olmak isteyen insanları bana yollayıp, neyi, nerede, nasıl konuşacağımı söylemeye kalkmayı kabul etmem fakat anlarım. Bu makama saygısızlıktır. Bunu kabul etmiyorum.

“YILDIZ ÜZERE KAYIP GİDECEĞİZ”

Egolarımız, yönettiğimiz masanın menfaatinin gerisinde kalacak. Tevfik Yamantürk, şu masanın ardında kalacak. Beşiktaş olmasaydı beni bu ülkede kim tanırdı, kim sallardı? Bu yalnızca benim için değil, seçimle buraya gelen herkes için geçerli. Yıldız üzere kayıp gideceğiz. Kimimiz epeyce düzgün hatırlanacak, kimimiz için de maalesef güzel şeyler söylenmeyecek.

“bu biçimde LAĞVEDİN BİZİ”

Borcu; bilgili, maharetli, alacaklıya itimat verecek, yeterli ahlaklı beşerler yönetir. bundan evvelki lider Fikret Orman idaresinde ‘Sizin idarenizde bu biçimde beşerler var mı bilmiyorum. Bizim oturduğumuz koltuktan görünmüyor.’ demiştim. Anlayana hayli ağır laf ancak bunu hakaret için söylemiyorum, bir tespitte bulunuyorum. 5 yıl geçti ortadan, üzülerek tıpkı şeyi söylüyorum. Bizim oturduğumuz yerden bu ayarda insanları goremiyoruz. Gelirimiz aşağı üst 60 milyon avro, ekibe ödediğimiz maaş fiyatı da 45 milyon avro civarı. Ödediğimiz faiz 28 milyon avro. 60 milyon avro gelirle, 73 milyon avro masrafı nasıl karşılayacaksınız. Bunu nazarann insan, bu harcamalara devam eder mi? Bunu ben söylemeyeceğim de kim söyleyecek? İstiyorsunuz ki susalım, bildiğiniz üzere yapalım. bu biçimde lağvedin bizi. Alacaklılar çakıl taşı vermiyor, para veriyor. Gönül isterdi ki biz bunları evvelce olduğu üzere ayda bir toplanarak lidere ve uygun nazaranceği arkadaşlara aktarabilseydik. Maalesef bu nizam kalktı. Bu yüzden kanılarımızı lakin sizlerin önünde paylaşabiliyoruz.

“BENİ 3 SEFER KULÜPTEN ATMAYA KALKTILAR”

Camia bizi bir daha misyona getirdi. Üç adaylı hoş bir seçim oldu. Demek ki bundan evvelki devirde yeterli intiba bırakmışız ve topluluğumuz devam etmemizi istedi. Siz bize Beşiktaş’ı emanet ettiniz, ben de kendimi size emanet ediyorum. Son 3 aydır beni 3 kez kulüpten atmaya kalktılar. Beşiktaş’ı satın almaya kalkan zata söylemiş olduğim laftan dolayı bir arkadaşımız koştura koştura sicile giderek seçime girmemem için beni disipline vermek istedi. Gerisinden 30 Ekim’de bir tweet attım. Lidere hakaret ettiğimi düşünen genç bir arkadaşımız bir daha disipline vermeye kalktı. Ben kimseye hakaret etmem. Okuduğunu anlamadığını düşünüyorum ya da ben kendimi tabir edemedim. Şenol (Güneş) Hoca’yı bu idare mi yolladı ki artık geri getirince niçin yolladınız manasında ‘Başkana hakaret etti.’ diyorlar. Şenol Hoca bundan evvelki idare vaktinde gitti. Bunu bile yakalayamıyorlar. Üçüncü olarak Haluk Karakurt Beyefendi beni disipline verdi lakin onu beğenilen görüyorum.”