Burak Elmas, Fatih Terim’e toz kondurmadı: Haksız tenkitlerin karşısındayız

Firat34

New member
Galatasaray’da lider Burak Elmas, PSV karşısında alınan mağlubiyet, Fatih Terim‘e yöneltilen tenkitler ve transfer sürecine ait açıklamalarda bulundu. “PSV yenilgisinin paniğiyle büyük yanlışlar yapmayacağız” diyen Elmas, “Galatasaray’ın gelecek yıllarını kurtaracak bir takım planlaması yapıyoruz” sözlerini kullandı.

“TEKNİK YÖNETİCİMİZE YAPILAN HAKSIZ TENKİTLERİ GÖRÜYORUZ”

Burak Elmas’ın açıklamalarından satır başları:

“PSV yenilgisi bizi fazlaca üzdü. Galatasaray’ın gelecek yıllarını kurtaracak bir takım planlaması yapıyoruz. PSV yenilgisinin paniğiyle büyük yanılgılar yapmayacağız. Teknik yöneticimize yapılan haksız tenkitleri görüyoruz. Yapılan haksız tenkitlerin karşısında olacağımızı belirtmek isterim. Tüm teknik yöneticilerimiz, tüm atletlerimiz bizim atletlerimiz, onlara tenkit yaparken Galatasaray’a ziyan vermemesini öncelik haline getirmek hayli kıymetlidir.

“TALEPLERİMİZ UMUYORUM Kİ GENEL KONSEYDEN GEÇECEKTİR”

Son vakit içinderda yaptığımız transferde gerek yaş ortalaması, gerek bonservis ödemeleri açısından yapmaya çalıştığımız stratejik atakları ve takım mühendisliğini fark etmişsinizdir. Yarın TFF’nin genel heyeti var ve bir değişiklik önerisi var. TFF yaptığı değişiklik teklifinde, Tahkim Konseyi’nin daha evvel lider tarafınca atanması yerine, idare tarafınca atanması kuralını koymuş. Onlar o denli olursa bağımsızlığa kavuşacağını düşünüyorlar. Biz de Kulüpler Birliği ortasında birlikte çalışma yaptık, kendi teklifimiz var. Bu şuraların bağımsız seçilmesi, maaşları federasyondan değil, müracaatlar kararında cezalardan bağımsız biçimde ödenmesi halinde bir tüzük doğrultusunda, spor hukuk bağımsızlığının korunması açısından teklifi vereceğiz, umuyorum ki genel heyetten geçecektir.

“GALATASARAY İÇİN HER ŞEYİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Şu anda seçilmiş bir kontrol heyeti var. Denetleme Konseyimizin vazifesini, Divan’da öteki bir kuruma devretme konusunu şahsım olarak sakıncalı görüyorum. Dilek ettiğiniz her mevzuyu Denetleme Heyeti’ne başvurarak istersiniz. Divan Heyetimize merak edilen mevzular konusunda bir rapor sunulur, hala soru işaretleri var ise tekrar başvurulur lakin bunlar yapılmadan Denetleme Konseyini bypass etmeyi hayli yanlışsız bulmadığımı belirtmek isterim lakin alacağınız her karara saygılıyız. vazifenin ağır sorumluluğunu üzerimizde ziyadesiyle hissettiğimizi, Galatasaray için her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu ve yapacağımızı belirtiyorum. “