Cory Barlog, Sony Oyunlarının PC’ye Gelişiyle İlgili Konuştu

Firat34

New member
God Of War‘un bilgisayarlar için çıkış yapmasıyla ilgili gerçekleştirilen bir röportajda Cory Barlog, Sony oyunlarının PC’ye gelişinin sebebinin stüdyoların ısrarı olduğunu söylemiş oldu.

2018 Yılın Oyunu ödülünün sahibi God of War bilgisayarlar için pek uygun bir çıkış yaptı. Teknik manada PlayStation 4’ın getirdiği sonlandırmalardan kurtulan ve PC için yinedan inşa edilen oyun, bir epeyce kişi tarafınca övgüyle karşılandı. Game Informer da God of War’un direktörü Cory Barlog ile oyunun portu hakkında bir röportaj gerçekleştirdi. Konuşulan konulardan birisi de Sony oyunlarının PC’ye geliş niçiniydi.

Barlog bu mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada oyunların PC’ye gelişinin sebebinin Sony’ye bağlı oyun stüdyolarının ısrarı olduğunu söylemiş oldu. Barlog “Stüdyolar bunun hakikaten uygun bir fikir olduğunu söylüyordu. Sonunda bir kırılım noktasına geldik. O kadar epey teklif göndermiştik ki artık onlar da “Bunu duymaktan yoruldum. Âlâ bu biçimde bunu yapıyoruz.” moduna geldiler” diyerek stüdyoların ısrarcı halinin Sony’yi ikna ettiğini söylemiş oldu.

Barlog bu biçimde söylemiş olsa da kimse Sony’nin, oyunlarını bilgisayara getirmesinin tek sebebinin stüdyoların baskısı olduğunu düşünmüyor. Sony Interactive Entertainment’ın eski CEO’su Shawn Layden’a bakılırsa Sony, yeni müşterilere ulaşmak konusunda istekliydi. Layden Ekim 2019’da Sony’den ayrılmıştı.

Layden geçen yıl yaptığı açıklamada “Ben oradayken geliştirdiğimiz strateji yeni müşterilerin, yeni hayranların olabileceği yerlere ulaşmamız gerektiğiydi. Onların olduğu yere gitmeliyim. Zira onlar benim meskenime gelmiyor, bu biçimde ben onların meskenine gitmeliyim. Pekala onların konutuna gitmenin en âlâ yolu ne? Yanıma en epeyce satan oyunlarımızdan birisini almak mı?” diyerek Sony’nin bu yeni stratejisi hakkında konuştu.

Layden ayrıyeten oyunların PC’ye geliş vakit içindeması hakkında da fikirlerini belirtti. Sony’nin oyunları birinci günden konsolların yanı sıra bilgisayarlar için de yayınlayacağını düşünmediğini zira bunun konsol satışlarını olumsuz etkileyebileceğini söyleyen Layden, iki yıl üzere bir süre beklendikten daha sonra bu biçimde bir riske girmeden oyunların PC’ye port edilebileceğini söylemiş oldu.

God of War Steam’de 68000 Anlık Oyuncu Sayısına Ulaştı

Gelen açıklamalar şimdilik PC oyuncuları için bir çok olumlu gözüküyor. Artık God of War’un da portuyla birlikte üç Sony özel oyunu bilgisayara gelmiş oldu. Sony’nin bir daha sonraki PC portu ise Uncharted 4 olacak. Oyunun bilgisayarlara geliş tarihi ise şimdilik bilinmeyen.

SaveButonu – Son Dakika Haberleri

God of War, oyunlar, Game, Sony, Gamegar,, Haber