Darı nın diğer adı nedir ?

OnlySEO

Global Mod
Global Mod
Darnn Diger Ad: Tanacetum Balsamita

Dar, botanikte Tanacetum balsamita olarak bilinen bir cicek bitkisidir. Bitki, daha cok tropikal ve lman iklimlerde yetisen ve 20-90 cm yuksekliginde olan bir calya sahip olabilen bir cicek bitkisidir. Genellikle beyaz, pembe veya mor renkte olan cicekleri, bitkinin diger ad olan darya benzetilir.

Tarihsel Koken ve Kullanmlar

Dar, genellikle Msr ve Cin'de kullanlan bir bitki olarak bilinir. Cin'de, bitki ozellikle guzellik ve saglk icin kullanlan dogal bir ilac olarak kullanlr. Msr'da ise, bitki antiseptik olarak kullanlyordu. Gunumuzde, dar genellikle aromaterapi, sifal bitkiler ve aromatik yaglar icin kullanlmaktadr.

Aromatik Yaglar ve Kullanm

Darnn yag, kokusu ve faydalarndan dolay, aromatik yaglarn uretiminde ve cesitli bitki caylarnn hazrlanmasnda kullanlmaktadr. Ayrca, aromatik yaglarn yan sra, bu bitkiyi kullanarak hazrlanan kremler, losyonlar ve diger kozmetik urunlerin uretiminde de kullanlr.

Gastronomik Kullanmlar

Darnn kullanm, yemeklerde ve sarap yapmnda da gorulur. Yemeklerde, ciceklerin krmz ve krem rengi cicekleri icin renk ve lezzet saglar. Sarap yapmnda, bitkinin aromatik ozellikleri kullanlr.

Dar, Botanikte Tanacetum balsamita olarak bilinen bir cicek bitkisidir. Bitki, tarihsel olarak Msr ve Cin'de kullanlmstr ve bugun Aromaterapi, sifal bitkiler ve aromatik yaglar icin kullanlmaktadr. Ayrca, darnn yag, yogun kokusu ve faydalarndan dolay, aromatik yaglarn uretiminde ve yemeklerde ve sarap yapmnda kullanlmaktadr.