Dünya Kupası bahtımız mucizelere kaldı! Lakin Stefan Kuntz’u sevindiren bir mevzu var

Firat34

New member
2022 Dünya Kupası Elemeleri G Kümesi 7. maçında Türkiye, alanında Norveç’le 1-1 birliktee kaldı. Ay-Yıldızlılar, rakibini yenmesi durumunda 2. sıraya yükselecekti lakin bu fırsatı teperek Dünya Kupası bahtını mucizelere bıraktı. Müsabakanın akabinde Ay-Yıldızlı grupla birinci maçına çıkan teknik yöneticisi Stefan Kuntz açıklamalarda bulundu.

Stefan Kuntz’un açıklamaları şu biçimde:

“ONLARIN TAKTİĞİNE SÜRATLİ TEPKİ GÖSTEREMEDİK”

“Planlarımızdan bahsetmiştik. Bunlardan bir tanesi ön alan presi ve rakibin yanılgı yapmasını bekleyip gol atmak. Bu taktiğimiz tuttu. Golü bulduk. Golden daha sonra ise Norveç denetimi eline aldı. Süratli paslar yaptılar, uygun dizilimde oldular alanda. Onların taktiğine süratli tepki gösteremedik. Çabucak yanıt verecek devayı bulamadık.

“SEVİNDİĞİM BİR MEVZU VAR”

Sevindiğim bir mevzu var. Onu belirtmek isterim. İkinci yarıya başlarken oyuncularla alakalı ufak dokunuşlar yaptık. O dokunuşların akabinde yeniden oyunun denetimini aldık.

“EN AZINDAN SAVIMIZ DEVAM EDİYOR”

Maçtan evvel kadroya ‘Var gücünüzle oynayın, tüm kalbinizi verin’ dedim. Oyuncular da bunu yaptı, başardı. Bu manada mutluyum. Bu hoş seyircimize galibiyet armağan isterdik lakin olmadı. En azından savımız devam ediyor. bu biçimde de bir gerçek var. Bundan daha sonra 9 puanı da almamız gerekiyor. Bu yolda bize ikramda bulunacak gruplar olursa bunu değerlendireceğiz. Kaçırmayacağız.

“UMUT FİLİZİMİZ DAHA DA BÜYÜSÜN İSTERDİK”

Hayal kırıklığımız var biraz. olağan olarak zaferle ayrılmak isterdik. Umut filizimiz daha da büyüsün isterdik. Hala küçük biçimde. Maç öncesi oyuncularıma, ‘Gerek bedenen, gerek ruhen her şeyi ortaya koyarlarsa beni mutlu edersiniz’ dedim. Bunu da başardılar.

“HALA BİR İNANÇ EKSİKLİĞİ ZAFİYETİ VAR”

Çok süratli bir başlangıç yaptık. Planlarımız tuttu. Ufak yanılgılarıyla golü bulduk. daha sonrasında oyun denetimini kaybettik, zira Norveç epeyce düzgün paslaşmalar yaptı. Saha dizilimleri de bize zorluk çıkardı. Devre içinde kimi ufak değişiklikler yaptık. daha sonrasında oyunun denetimini aldık. Akabinde birkaç gol fırsatı yakaladık. Alışılmış ki bu kadro içerisinde hala bir inanç eksikliği, özgüven zafiyeti var. Bedenen maç içerisinde gücümüz tükendiğinde Norveç birkaç talih buldu. Genel prestijiyle adil bir birliktelik oldu. Bununla yetinmek durumundayız.

“BENDEN DAHA ÇOK ULUSAL GRUBU İZLEMİŞSİNİZDİR”

Ulusal ekiple çabucak hemen çok kısıtlı çalışma bahtım oldu. Şu an bir maç yaptık, pazartesi yine idman yapamayacağız. Toparlanmaları gerekiyor. Benden daha fazlaca ulusal grubu izlemişsinizdir. Çapraz uzun toplar yaptık. Kanatlardan bindirdik. Orta alanda epeyce net paslar atamadık. Bunlar çeşitli mevkilerle alakalı. Bu pasları tam ayağa katma konusunda özgüvenin de bir hissesi vardır. Umut filizimizin daha süratli büyümesini isterim fakat biraz vakit alacak.