Eski F.Bahçeli Serkan Balcı’dan olay Caner yorumu: Lisanını tutamıyor

Firat34

New member
Bir devir Fenerbahçe ve Trabzonspor’da sağ bekin değişilmez ismi olan Serkan Balcı, gündeme dair epey çarpıcı açıklamalar yaptı. Balcı’nın Caner Erkin hakkındaki sözleri dikkat çekti. Milliyet’e konuşan Balcı, Caner hakkında, “Dilini tutamıyor” dedi.

İşte Balcı’nın açıklamaları:

“TRABZONSPOR’A İSTEYEREK GİTTİM”

Ben Trabzonspor’a isteyerek gittim. Kalmamı istiyorlardı lakin bir şeyler oldu yemin ettik, anlaştım. 6 sene epeyce memnun vakit içinder yaşadım. Mesleğim boyuncu mutsuz olduğum vakit içinder olmadı. Tercihlerimi daima ben yaptım. Tahminen Avrupa’ya gidebilirdim. O denli bir bahtım vardı. Lakin bu biçimde Türk futbolculara ön yargılı bakıyorlardı. Selçuk İnan’a, Burak Yılmaz’a geldi teklif. Lakin korktuğumuzdan mı yapamayacağımızdan mı tercih etmedik Avrupa’yı. Tek yanlış tercihim bu olabilir.

“QUARESMA, RONALDO’DAN DAHA YETENEKLİ”

4 kere Cristiano Ronaldo’ya karşı oynadım. Çok yetenekliydi. Bundan daha da yetenekli ancak Quaresma ondan daha yetenekliydi tahminen de. Fakat özel hayatına epey dikkat etti. Yemesi içmesi üzere. Adam kendini dünyanın en uygunu olacağım diye futbola adamış. Rüştü ağabeye sorabilirsiniz. Quaresma, Ronaldo’dan daha yetenekliydi ancak vurdumduymazdı. Quaresma bence dünyanın en güzel futbolcusu olabilirdi. Fakat epeyce çalışmak daha farklı bir şey.

“CANER LİSANINI TUTAMIYOR”

Caner Erkin’i tanırım. Çok güzel birisi. Lisanını tutamıyor yalnızca. Özünde hem yeterli biri hem epey âlâ futbolcu. Pereira bir sistem deniyor. O sisteme uymamış olabilir. Tahminen de bir daha lisanını tutamadı ne yaşadığını bilmiyoruz alışılmış. Caner Türkiye’nin en yeterli sol beki bence. Onun yerine Novak’ı deniyor. Trabzonspor’da güzeldi ancak Fenerbahçe’de bu performansı sağlayamadı.

“BİR PAKLIK YAPILDI”

Lakin bir paklık yapıldığını düşünüyorum. Kamuoyu daima onların üzerinden gitti. Emre Belözoğlu, Volkan Demirel, Caner daima bu üçlünün üzerinden dönüldü. Baktığınız vakit az kalsın şampiyon olacaktı Fenerbahçe geçen dönem. Başarısızlık var diyemem. O periyot artık geçti şu an hocanın tercihleri değerli. Oynatır yahut oynatmaz 20-25 futbolcu var orada. Önümüze bakmalı ve uygun performanslar göstermeye çalışmalıyız. Lakin Caner gittiyse onun yerine fazlaca âlâ bir oyuncu almak gerekiyor.

“ŞENOL GÜNEŞ YETERLİ HAZIRLAYAMADI”

Avrupa Şampiyonası’ndan daha sonra Avrupa kadrolarının bizim oyuncularımıza bakış açıları değişti. Kendileri de bu performans düşüklüğünü beklemiyorlardı bence. Yalnızca futbolcuların hatası değil bütün ülkenin hatası. Çok büyük beklentiye soktular grubu. Bunu voleybol grubuna da yaptılar. Çin’i yendik daha sonrasında fazla misyon yüklüyoruz sportmenlerin üstüne. Bu bize tıpkı vakitte hocamıza ders olur. Hoca âlâ hazırlayamadı ekibi bence. Onu fazlaca güzel tanırım. Başarısızlığın sebebini bulamadık biz.

“PEREİRA BAŞARILI OLUR”

Ali Koç liderimiz birinci başta beklentiyi yükseltti kongredeki konuşmalarıyla. İsim yapmış bir teknik yönetici beklentisi oldu. Onlarda uygun bir hoca istemişlerdir ancak gelen hoca en az 10-15 transfer isterdi bence burada bir çıkmaza girmiş olabilirler. Bakıldığı vakit Pereira geçen periyotlarda puan ortalaması çok yüksek düzeylerdeydi. Şampiyon olamadığı için sorun yaşadı. Hırslı ve istediklerini yapabilecek bir hoca. Yıldız isimleri yönetim edebilirse başarılı olacağını düşünüyorum.

“MESUT BENİ TATMİN ETMEDİ”

Mesut Özil bile hazırlık maçlarında beni tatmin etmedi. Zira hayli büyük bir oyuncu, fazlaca büyük beklentiler var. 2 yıldır birinci sefer hazırlık kampı görüyor. Performans manasında tahminen 3. 4. Haftadan daha sonra öteki bir Mesut Özil izleyebiliriz diye düşünüyorum. En kıymetli şey taraftarların oraya gelip o oyuncuları motive etmesi. aslına bakarsan yeteneği konuşulacak bir oyuncu değil, ülke olarak izlemek istiyoruz Mesut’u.”