Eski sevgilisi tarafınca yüzüne kezzap atılan bayan konuştu: Onun mesken mahpusu bitti, benimki başladı

Firat34

New member
Sultan S., gördüğü şiddet niçiniyle 4 yıl evvel ayrıldığı erkek arkadaşı Soner Bolat’ın bir ortaya gelme isteğine olumsuz yanıt verdi. Bolat, bunun üzerine 5 Ocak’ta işe giderken Sultan S.’nin yolunu kesip, silahla tehdit etti. Soner Bolat, kaçmaya çalışan Sultan S.’yi yakalayıp, öpmeye çalıştı ve akabinde yakındaki çocuk parkına götürdü. Bolat, burada Sultan S.’nin yüzüne, cebinden çıkardığı şişede bulunan kimyasal unsur lavabo açıcıyı attı. Yaralanan Sultan S., Bolat’ın elinden kurtularak hastaneye gitti, şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Soner Bolat, savcılık sorgusunun akabinde çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince ‘konutu terk etmeme’ isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.

21 YIL 6 AYA KADAR MAHPUS TALEBİ

Ankara
Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca yürütülen soruşturma tamamlanırken, Soner Bolat hakkında ‘kasten yaralama’, ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘sarkıntılık seviyesinde cinsel saldırı’ ve ‘silahlı tehdit’ hatalarından 21 yıl 6 aya kadar mahpus istemiyle dava açıldı. İddianamede Soner Bolat’ın, 5 Ocak’ta iş yerine gitmek için konutundan ayrılan Sultan S.’nin yolunu kestiği ve belindeki ruhsatsız silahı göstererek, “Senin bugün işin bitecek, benden kurtulamazsın, seni öldüreceğim” dediği açıklandı. Bolat’ın, ondan sonrasında kaçmaya çalışan Sultan S.’yi yakalayarak yakındaki parka götürdüğü ve üstündeki kimyasal husus lavabo açıcıyı yüzüne attığı, genç hanımın yüzünde ikinci derece yanık ve lekeler oluştuğu aktarıldı.

KONUT MAHPUSU KALDIRILDI

Sanık Soner Bolat, iddianamenin kabul edildiği Ankara 40’ıncı Asliye Ceza Mahkemesi’ne avukatı aracılığıyla başvurarak, çalışamadığı ve hayatını idame ettiremediği için konutu terk etmeme isimli denetiminin kaldırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, sanığın talebini kabul ederek, isimli denetim önlemini kaldırdı.

“ELİME KURŞUN VERDİ”

Sultan S., karara reaksiyon göstererek, Soner Bolat’ın eski erkek arkadaşı olduğunu, tekrar bir arada olmak için kendisini sıkıştırdığını, kabul etmeyince de tehdit ettiğini söylemiş oldu. Sultan S., olay günü sabah işe gitmek için konuttan çıktığı sırada Bolat’ın önünü kestiğini anlatarak, “Pusuda bekliyormuş, bir anda yokuştan aşağı inerek silahı doğrulttu ve ‘Senin bugün işin bitecek’ dedi. Ben kaygıyla konuta gerçek koşmaya başladım ve ayağım takılarak düştüm. Geldi ve kaldırdı, ‘Gideceğiz, benimle geleceksin’ dedi. Bu ortada elime bir tane kurşun verdi.

“SEN SEÇ SİLAH MI YOKSA KEZZAP MI?”

Elimden zorla telefonumu aldı ve karıştırmaya başladı. sonrasındasında kolumdan sürükleyerek beni yakındaki parka götürdü. Orada cebinden şişe ortasında bir unsur çıkardı. ‘Bak kezzap siparişi verdim. Sen seç silah mı yoksa kezzap mı? Bugün bu iş olacak’ dedi. Ardını döndüğünde şişeyi alıp yere döktüm. İçinde az biraz kalmıştı, kalanı yüzüme fırlattı” diye konuştu. Hastaneye giderek rapor aldığını belirten Sultan S., “Olay yaşandığında fazlaca bir şey yoktu, yalnızca kızarıklık vardı. daha sonrasında o kimyasal unsur tesir etmeye başladı ve yüzüm önemli bir biçimde yara olmaya başladı. O kadar epey krem kullandım ki hiç bir biçimde geçmedi” dedi.

KONUT HAPSİNDEYKEN “ÖLDÜRECEĞİM SENİ” YAZMIŞ

Sultan S., konutunun karşısındaki apartmanda oturan Soner Bolat’ın gözaltına alındıktan daha sonra isimli denetim koşuluyla özgür bırakıldığını hatırlatarak, “Ev mahpusu verildi; ancak kendisi benim karşı apartmanımda oturuyor ve camlarımız bile birbirini görür vaziyette. O günden beri perdeye dokunamıyorum ve cama çıkamıyorum. Konut mahpusunu bir defa ihlal etti, bir şey olmadı. Konut mahpusu devrinde bana bir defa daha bildiri attı ‘Engelimi aç, öldüreceğim seni’ dedi. ondan sonrasında ikinci kere konut mahpusunu ihlal etti ve bir haftaya yakın kendisinden haber alınamadı. çabucak sonrasında bulundu ve getirildi. Bu firar ettiği periyotta de bir polis memuruna ‘Siz onu koruyun beni boş verin. Ben onu tekerlekli sandalyeye mahkum edeceğim’ dedi” diye konuştu.

“BELKİ BU SON KONUŞMAM, YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR”

Artık mesken hapsinin de kaldırıldığını belirten Sultan S., “Bugün öğrendim ki kendisinin psikolojisi bozulmuş ve çalışamadığı için mesken hapsine itiraz etmiş. İtiraz dilekçesi kabul olmuş. Artık mesken mahpusunda de değil kendisi. Onun konut mahpusu bitti, benimki başladı. Benim hala hayati tehlikem devam ediyor. Ben tek başıma ekmek, su bile almaya gidemiyorum. Aynaya bakamıyorum, psikolojim berbat oldu. Yüzümde yaralar var. Zorla alıkoydu ve beni zorla öptü. Ona karşın 4 farklı kabahatten iddianame düzenlendi; lakin asliye cezada dava açıldı. Ben failin ayrıyeten ağır cezada yargılanmasını istiyorum. Tahminen bu beni son görüşünüz, son konuşmam. Yarın tahminen fazlaca geç olabilir. Bir an evvel tutuklanmasını ve ceza almasını istiyorum” dedi.

Demirören Haber Ajansı / 3. Sayfa

Kimyasal, Ankara, Sulh, Ocak, 3. Sayfa, Yeni, Haberler