Ethereum son iki haftanın en yüksek düzeyinde

mett

New member
Investing.com – Ethereum (ETH), Kasım ayında 4.868 dolar düzeyinde tüm vakit içinderın tepesini gördükten daha sonra başlayan düşüş trendinde geçen hafta 2.159 dolar düzeyinde taban gördü. Bu, Ethereum’un tepe fiyatından yüzde 55 oranında bedel kaybı manasına geliyor.

Ethereum fiyatında görülen taban düzeyler ise uzun vadeli grafiklerde en büyük altcoin’in çok satım bölgesinde olduğunu gösteriyor. Bu çok satım durumu, temel tahlil açısından bakıldığında gelecek vadeden Ethereum ağı göz önünde bulundurularak bakıldığında uzun vadeli yatırımcılar tarafınca fırsat olarak kıymetlendirilebilir. bu biçimde bir yorum ise Ethereum fiyatında yeni bir yükselişi tetikleyebilir.

Ethereum’da çok satım teklifine teknik açıdan bakmak için Haftalık Ethereum grafiğinden yararlanılabilir. Haftalık ETH/USD grafiğinde çok alım ve satım şartlarına işaret eden Stokastik RSI göstergesinin şu an taban düzeylerde yatay hareketi dikkat çekiyor.

Bu şartın en son oluştuğu devir ise Haziran – Temmuz 2021 periyodu olarak gözüküyor. Ethereum o periyot, ortalama 1.900 dolar düzeylerinde taban görmüş ve akabinde gelen alımlarla Temmuz ayından Kasım ayına kadar süren bir ralli kararı, Ether’de 4.868 dolar ile tarihi tepe görülmüştü.

Ethereum bugünkü yükselişle son iki haftanın tepesini gördü

Ethereum, bugünkü alıcı yüklü süreçlerde son 2 günlük kayıpları telafi ederek 2.870 dolara kadar yükseldi. Bu fiyat düzeyi ayrıyeten son iki haftalık dönemdeki en yüksek fiyat düzeyi olarak dikkat cazipti.

Ethereum fiyatı son duruma bakılırsa ağır adımlarla da olsa 2.400 dolar düzeylerinde yer bulduktan daha sonra kısa vadeli yükseliş trendini devam ettiriyor. Son duruma bakılırsa günlük ETH/USD grafiği 2.700 – 2.800 dolar alanının kıymetli bir takviye bölgesi olduğunu gösteriyor. Öbür yandan her ne kadar kısa vadeli yükselişler görülse de piyasada kırılganlık çabucak hemen azalmış değil ve bu devir satış baskısının ortaya çıkması hayli daha süratli oluyor.

birebir vakitte piyasa genelinde toparlanma konusunda Bitcoin fiyatını da yakından takip etmekte yarar var. Çünkü Bitcoin fiyat hareketi, başka kripto paralar özelinde vakit zaman olumlu haberler ortaya çıksa da genel trend üzerinde belirleyici olmaya devam ediyor.

Müellif: Günay Caymaz