Federica Pellegrini, babanın gizli günlüğü. “Bu yüzden bir şampiyon yetiştirdim”

mett

New member
Sevgili günlük, sana şampiyon bir kızımla geçirdiğim on yılı yazıyorum. Ben kalbini göstermekten korkan bir babayım ama artık hiçbir şey onu kırmaya yetmiyor benim için. Hissetmeyi, ağlamayı, nefesimi dinlemeyi öğrendim. Bunu bana yapan kızım Federica’ydı. On yılda beni değiştirdi, sünger oldum, emip salıveriyorum.

Ben de geçen hafta ağladım, şaka olsun diye kardeşiyle birlikte küçükken yatağıma düştü, ama şimdi dev oldular ve onu kırdılar. Sırtım bile acıdan ağladı. Sana yazdığımı, bazen beni kızdırdığı için ona lanet ettiğimi ve en azından bir kez onu koruyamadığım için de bana lanet ettiğimi bilmiyor. Ona güvendiğim için acı çekti ve kızını mahveden zarara neden olmak kendini asla affetmeyeceğin bir şey.

Babamın gözleriyle, buna benim günlüğüm denir. Ben Bay Roberto Pellegrini, 55 yaşındayım. Eşim Cinzia’dan iki çocuk sahibi olmaya karar verdim. Venedik’te bir restoranda buluştuk ve hemen bana “Ben iki çocuk istiyorum, yoksa bir tane olursa senin gibi şımarık ve beyefendi büyür” dedi. Ve şimdi evde çerçevelenen mor polo tişörtü, eşim atmak isteyince doğumhanede giydim. Federica, 5 Ağustos 1988’de Mirano’da sabah 4.55’te doğdu: 4 kilo ve 90 gram. İki yıl sonra Alessandro geldi.

Günlük, sana 2003’ten beri, onu Barselona’da gizlice takip ettiğimden beri yazıyorum. İstemiyor, henüz on beşinde değil, büyümek istiyor. Dünya çıkışına babanın elini sıkarak gelmiyorsun. Böylece herkes sana güler.

REPUBBLICA GAZETENLERDE VEYA REPUBBLICA+’DAKİ YAZININ TAMAMI

konular