Fenerbahçe farklı kazandı lakin Tümer Metin ağır eleştirdi: Bu skora aldanmayın

Firat34

New member
Muhteşem Lig’in 15. haftasında dün akşam meskeninde Rizespor’u 4-0 mağlup eden Fenerbahçe‘de yüzler gülüyor. Ligde ve Avrupa’da alınan peş peşe makûs sonuçlar, hocanın ve idarenin geleceğini tehdit etti. Farklı skor topluluğa ve taraftara umut verse de yorumcu Tümer Metin epey daha farklı düşünüyor.

“KALİTE FARKI”

Tivibi yorumcusu Tümer Metin, Fenerbahçe’nin kuvvetli bir oyunla değil, futbolcu kalitesiyle Rizespor’u mağlup ettiğini söylemiş oldu.

İşte Tümer Metin’in Fenerbahçe yorumu:

“KOLAY GALİBİYET OLDU”

“Fenerbahçe için kolay bir galibiyet oldu. Rizespor ise ligin bu haftasına kadar izlediğim en makus kadrolardan biri. Pereira maçtan daha sonra hangi tabirleri kullanacak? Şimdiye kadar söylemiş olduği üzere savaştık, çaba ettik, bunları mı söyleyecek?

“MÜCADELE GÜCÜYLE KAZANMADI”

Fenerbahçe bu akşam çaba ederek mi kazandı? Dönem başından bu yana Pereira’nın söylemiş olduği gayret gücü ile mi kazandı Fenerbahçe, bence değil. Fenerbahçe’nin kazanmasının sebebi kalitesinin Rizespor’dan fersah fersah daha düzgün olması.

“EMRE BELÖZOĞLU ÜZERE DEĞİL”

Mesut Özil
‘in hudutları alınmış üzere. Emre Belözoğlu alanda sonlanırdı, ben de sinirlenirdim. Mesut’un da maç içerisinde sonlandığını anlayabiliyorum fakat reaksiyon vermiyor. niye anlatıyorum bunu, bu akşam hayli uygun oynadı. Rakip oyundan düşmüşken Muhammed ve Arda oyuna girdi. Bunlar yanlışsız değişiklikler, oyun da rahatlamış. Pekala Pelkas? Pelkas’ı da atmaz mısın alana? Ne oldu Pelkas’a by-pass falan mı oldu, kulübede oturuyor. Bu kadar formsuz mu, kırgın mı?

“STOPERİN ASİST YAPIYOR”

Stoperin maçın içerisinde iki tane topsuz koşu yapmış, o koşularla iki tane asist yapmış. Bu senin için bir referanstır. Dönüp bakıyorsun sol kenar oyuncusu Osayi Samuel fotoğrafta yok. Stoper çıkıp bunları yapıyor. Muhafazakarlık farklı bir şey, inatçılık farklı bir şey. Ben Fenerbahçe’nin teknik takımında ya da tahlil takımında olsam. Çabucak yarın sabah giderim, “Hocam, biz bu biçimde oynuyoruz fakat Szalai gitti iki tane bu biçimde bir şey yaptı. Bu değerli değil mi?” diye sorarım.

“ÇOK ŞIK OLUR”

Ferdi’den sağ kenar oyuncusu, hatta vakit zaman sol kenar oyuncusu olarak dönem başından beri faydalanmışsın. Birtakım maçlarda Novak oynayabilir sol kenarda ancak yoksa direkt Szalai’yi müellifim. Devre içinde söylemiş oldum Szalai kenar, Serdar Aziz stoper oynayabilir. Manzarada de epeyce şık olur. Defansif meziyetleri son derece kuvvetli, ayağa pak, top-koşu bilhassa yeterli, orta yapar. Kolay çalım yemez, ara katedebilir. Szalai 4’lü savunmada sol bekte de oynar. 3’lü sistemde de sol kenar oyuncusu olarak oynayabilir. Günümüzün futbolunda bütün hocalar, o durum için hem stoper hem kenar oynayabilecek oyuncular arıyorlar. Szalai nefis bir kumaş.

“OSAYİ ORADA OLMAZ”

“MESUT’U YEDEK BIRAKIR”

Pereira, bence Mesut’u hafta içi oynatmaz, dinlendirir. Gaziantep maçına Mesut ile başlar. Forvette de Serdar Dursun olur. Ben olsam Gaziantep deplasmanında klasik 3-5-2 ile oynardım. En uçta Berisha – Serdar Dursun.

Spor Haberleri