Galatasaray, NFT koleksiyonu çıkaracağını duyurdu

mett

New member
Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden Galatasaray, yaptığı duyuruya bakılırsa bir NFT koleksiyonu satışa sunacak.

2 Eylül Perşembe günü yayımlanan bir gönderiye bakılırsa Galatasaray, 1 Ekim tarihinde Ali Sami Yen NFT koleksiyonu ile dala atılımını gerçekleştirecek. Dönem boyunca kulüp tarihinin değerli olaylarını vurgulayacak olan NFT koleksiyonu, Galatasaray’ın birinci NFT koleksiyonu olacak.

Bunun yanı sıra Galatasaray, dönemin ilerleyen tarihlerinde de 6 farklı NFT koleksiyonu daha sunacak.

Galatasaray tarihinin kıymetli anlarını vurgulayacak olan NFT koleksiyonları, kulüp tarihinin dönüm noktalarını ve kupalarını mevzu alacak. Galatasaray’a gönül veren taraftarlar, bu koleksiyonlar ile Galatasaray kulübünün birasına ortak olabilecek.

Açıklananlara nazaran Galatasaray, kısa bir sinema ile duyurduğu NFT koleksiyonunu hayata geçirmek ismine küresel markalar ile iş birliğine gitti. Shirtum ve Capital Block ile iş birliği yapan spor kulübü, Türkiye de piyasaya sürülen birinci spor kulübü odaklı NFT koleksiyonu olma özelliğine sahip.

Birinci kısmı 1 Ekim tarihinde satışa çıkacak olan NFT koleksiyonu, Legendary, Mythical ve Iconic olarak kısımlara ayrılacak. İddia edebileceğiniz üzere her bir NFT, nadirliğine bağlı olarak farklı pahalara sahip olacak.

Ali Sami Yen koleksiyonunun satışa sunulacağı tarih ise şöyle sıralanmış durumda:

• Legendary: 1 Ekim 2021
  • Mythical: 8 Ekim 2021
  • Iconic: 15 Ekim 2021
Her bir NFT satışı, Galatasaray ve Shirtum’un internet sitesinde özel bir sayfada yapılacak.

Ayrıyeten açıklamalara bakılırsa kullanıcılar, Galatasaray NFT’lerini satın alırken Shirtum platformunda kredi ve banka kartlarını kullanabilecek.

Spor kulüpleri geçtiğimiz yıldan bu yana önemli manada kripto para ve blockchain dalına giriş yapmaya başladı. Bildiğiniz üzere Galatasaray 2021 yılının ortalarında Socios paydaşlığıyla kendi kripto parasını çıkarmıştı.

NFT nedir?

2015 yılından bu yana var olan ve giderek popülerleşen NFT’ler, dijital sanat yapıtlarını ve koleksiyon mamüllerini temsil eden bir varlık sınıfıdır.

Bu makale birinci vakit içinderda Muhabbit’te yayımlanmıştır