Galatasaray taraftarı hudut küpü! Torrent’in kelamları yenilgiden daha ağır geldi

Firat34

New member
Konyaspor‘a 2-0 mağlup olan Galatasaray’da teknik yönetici Domenec Torrent çarpıcı açıklamalarda bulundu. 3 gün daha sonra Avrupa Ligi’nde oyananacak Barcelona maçıyla ilgili konuşan Katalan hoca, Fatih Terim periyoduna de göndermede bulundu.

Domenec Torrent’in açıklamaları şöyleki:

“BARCELONA, AVRUPA’NIN EN DÜZGÜN BEŞ KADROSUNDAN BİRİ”

“20 dakika net bir biçimde akıllarda kalmıştı. Ben hayal kırıklığına uğradım. Yalnızca 2 gol yediğimiz için değil yapmamız gereken şeyleri hiç anlamamış üzere davranmamızdır. İki sorunumuz vardı. 9 numara ve önlibero. Bunları çözünce düzelmeye başladık. Yarın (pazar) sabah 8’den itibaren Barcelona maçını düşüneceğiz. Barça maçına değil bu maça odaklanmıştık. Rakip bize rastgele bir biçimde sürpriz çıkaramayacak. Barcelona’nın ne yapacağını kusursuz biçimde biliyoruz. Birkaç defa yine ettim esasen, Barcelona şu anda Avrupa’nın en güzel 5 ekibinden biri. Kimse yanlış anlamasın, biz oraya uğraş etmeye çıkacağız. Kaybedeceğiz diye çıkmayacağız. Barcelona’ya karşı hazırlık yapıyorsak uygun hazırlanmalıyız. Yarın (pazar) sabah 8’den itibaren bunu yapacağız.

“SON PASLARDA EKSİKLİĞİMİZ OLDU”

Birinci 25 dakika benim için hayal kırıklığıydı. Donuk başladık. Bu dakikalardan daha sonra istikrarlı bir maçtı. İki taraf için de epeyce az fırsat vardı. İkinci yarıda maç denetimimiz altındaydı. Son paslarda bir eksikliğimiz oldu diyebilirim. Onların ceza alanına yaklaştığımızda daha net olmamız lazım. Birinci 20 dakikasında maçın Konyaspor kazanmayı hak ediyordu. Geri kalan 70 dakika için iki kadro da istikrarlı bir maç oynadı.

“BU TAKIM BANA KALDI”

Camp Nou’da ne yaşayacağımızı epeyce düzgün biliyorum. 4 gün içerisinde hem maç var, birebir vakitte ortada seyahat var. İnanın ki tüm antrenörler yanılgı yapar. Bir karar alıyorsak bunun bir niçini var. Daima açıklama yapmamız mümkün değil. 5 tane oyuncumuz var liste haricinde. 23 oyuncumuz var kaleciler hariç alanda oynayabilecek. 1 tane Türk kaleci seçmem gerekiyor zarurî. 18 oyuncumu listeye seçebiliyorum. Benim için haftanın en güç anı kimi oyuncuları listeye dahil etmediğim an. Bu kadrosu, bu kadroyu ben yapmadım. Bu takım bana kaldı. Bu meydan okumayı kabul ettim. Burada olmaktan epey mutluyum lakin ne bulduysak o. 28 tane oyuncu vardı geldiğimde. 23 değil.

“BURADA OLMAYI HAK EDEN KİMİ OYUNCULAR OYNAMIYOR”

Kendimizi geliştirmemiz lazım. Daima şikayetçi olup olduğumuz yerde saymamız kabul edilemez. Bir daha sonraki adımı düşünmeliyiz. Bunu bilhassa söylüyorum. Her hafta maçımız var. Her maçtan daha sonra bana bu niye oynuyor, bu niye oynamıyor diyorlar. 5 fazla oyuncum var. Daima değişmesi gerekiyor. şüphesiz yazık. Burada olmayı hak eden birtakım oyuncular olamıyor. Birinci evvel fizikî olarak uygun mu, oynayabilir mi, uygun antrenman yapıyor mu, rakip bu oyuncu için uygun mu diye düşünüp ona bakılırsa karar almak gerekiyor.”