Galatasaray’ın son saniye golünde faul var mı? Deniz Çoban tartışmalara son noktayı koydu

Firat34

New member
Muhteşem Lig’in 8. haftasında Galatasaray, deplasmanda Çaykur Rizespor’u 3-2 mağlup etti. epey tartışmalı durumun yaşandığı çabayı, eski hakem ve yorumcu Deniz Çoban yayıncı kuruluş ekranlarında kıymetlendirdi.

Deniz Çoban’ın Çaykur Rizespor-Galatasaray maçı değerlendirmesi şöyleki:

“BUGÜN ALİ PALABIYIK ALANDA DEĞİLDİ”

Fanatik’in haberine bakılırsa; Deniz Çoban, Çaykur Rizespor’un birinci golünde 3 defa faul olduğunu söylerken, “Bu konumda 3 tane faul var, gidiyor gol oluyor. VAR o denli demiş, hakem bu biçimde demiş. Gerisini dönmüş duruma. Bu kadar kritik bir anda hiç bir şeyden haberi yok. Bugün Ali Palabıyık alanda değildi” sözlerini kullandı.

İmaj: Beinsports

“AĞZINIZIN İÇİNE KADAR GİRMİŞ SİZE BİR ŞEYLER SÖYLÜYOR”

Muslera’nın kırmızı kart görmemesini eleştiren Çoban, “Bugün Ali Palabıyık’ın verdiği biroldukça tartışılan sonucu var ancak bence şu dakika Türk hakemliğinin fazlaca büyük yara aldığı dakika. Sözlerimi seçmeye çalışıyorum. Sarı kartı göstermişsin. Oyuncu o sarı karta karşın sakinleşmiyor. Ağzınızın içine kadar girmiş bir şeyler söylüyor, sizi protesto ediyor” dedi.

“BUNUN HİÇBİR İZAHI YOK”

Ali Palabıyık’ın göstermediği kırmızı kartın izahı olmadığı söyleyen Deniz Çoban, Ali Palabıyık’ın görmedim, duymadım, görmediğin anda oldu deme talihi yok. Muslera topa vurduktan daha sonra dönüp bakıyor, görüyor. Gördüğü biçimde de kırmızı kartı gösteremiyor. Bunun hiç bir izahı yok. Bugün verdiği kararların hepsini kabul edelim, önü perdelendi, bakılırsamedi, yağış vardı, yorgundu, morali bozuktu Her şey tamam lakin bu gösterilmeyen kırmızı kartın izahı olamaz. Bu kırmızı kartı bir hakem gösteremiyorsa kusura bakmasın kendini tekrar denetim etsin. Cümleleri seçmeye çalıştım, ne olur affedin” dedi.

İmaj: Beinsports

“ALİ PALABIYIK BU KONUMDA YANLIŞ YERDE DURUYOR”

Galatasaray’ın son saniyede attığı golün iptal edilmesi gerektiğini belirten Çoban, “Bu golün yüzde 100 iptal edilmesi gerekirdi. VAR biraz havayı koklasa, ne olduğunu takip etse. Ali Palabıyık bu konumda yanlış yerde duruyor. Birinci konumda topu gösteriyor, Halil topla oynadı diyor. VAR’ın temel prensibi ne vakit devreye girer? Hakemin görmediği bir şey olduğunda devreye girer. Adam topu gösteriyor, Halil’in topla oynadığını zannediyor” tabirlerini kullandı.