Gaziantepspor’un elektrik borcuna kefil olan teknik yönetici Burak Şar, bir defa daha mahpusa girecek

Firat34

New member
Gaziantepspor’un borç yüzünden kesilmiş olan elektrikleri açılsın ve kulüp lideri Hasin Şahin mahpusa girmesin diye kefil olan Burak Şar, yaşadığı dramı bir mektupla Hürriyet’e anlattı.

Şar’ın mektubunda şu sözler yer alıyor:

“TESİSLERDE ELEKTRİK YOKTU”

“Gaziantepspor’da 2019’da teknik yönetici olarak vazifeye başladım. Tesislerde elektrik yoktu ve makus durumdaydı. İdmanlara sıkıntı koşullarda başladık. Dönem başladı, daima FiFA’dan, UEFA’dan cezalar geldi, para cezası, puan silme vs. Yeniden de yılmadan idmanlara, maçlara devam ettik. Bir gün kulüp müdürü tesise geldi, ‘Hocam, liderimiz Hasan Şahin elektrik borcundan dolayı cezaevine girecek’ dedi. Ben de ‘niçin?’ dedim, olayı anlattı. ‘Celal Doğan Tesisleri’nin borcu’ dedi.

“AVUTKATLAR TELEFONUMUZU AÇMADI”

486 bin lira büyük para’ dedim. daha sonra birlikte elektrik yönetimine gittik, ‘Borcun 73 bin lirasına kefil olunursa lideriniz cezaevine girmez ve elektrikler de çabucak açılır’ dediler. Ben de ‘Tamam’ dedim, imzayı attım ve lider cezaevine girmedi. Lakin birkaç ay elektrik gelmedi. Ben ve futbolcular epey sıkıntı günler geçirdik. Avukatları aradık, ‘Elektrik niye gelmedi?’ diye sormak istedik. Telefonlarımızı açmadılar. daha sonrasında devre ortası ekip ligden çekildi, herkes konutuna gitti.

“ANNEMİN MEZARINA GİDİP AĞLADIM”

Benim konutuma tebligat geldi Gaziantep’ten, ‘Elektrik borcunu ödeyin’ diye. Ben de avukatı aradım, ‘Ben bilmem’ dedi ve kapattı telefonu. daha sonra beni karakoldan arayıp tabir vermeye çağırdılar. Avukatı aradım, ‘Gidersen cezaevine girersin’ dedi. Dondum kaldım! O ortada annemi kaybettik, karakolu aradım, ‘Annemin 7’sini, duasını yapalım, gelip teslim olacağım’ dedim. ‘Tamam’ dediler. Ve rahmetlinin mezarına gittim, ağlayarak mezarı başında dertleştim.

“KELEPÇE TAKMAYIN”

Polisler beni Çağlayan Adliyesi’ne götürdü. Orada çabucak bana kelepçe takıp cezaevi otomobiline bindirdiler. O anı anlatmak fazlaca sıkıntı. daha sonra bir haber geldi, ‘Evraklarını bekliyoruz’ dediler otomobilden indirdiler. Ellerimde kelepçeyle adliyeye imza atmaya götürdüler. Ben, ‘Ne olur, kelepçe takmadan içeri gireyim’ dedim. ‘Yok’ dediler ve iki polisle adliyeye girdik. Onca insan bana bakıyor, güya 10 kişiyi öldürme hatalısı üzereydim, rezil oldum herkese ve aileme.

“36 GÜN MÜSAADELİ MAHKUMSUNUZ”

Oradan Silivri Cezaevi’ne götürdüler. 6 saat bir şey yemeden içmeden bekledik. daha sonra parmak izleri alındı, fotoğraf çektiler. Ve biri geldi dedi ki; ‘Covid olduğu için 36 gün müsaadeli mahkumsunuz. 30 Temmuz 2021’de teslim olacaksınız.’ Yaşadıklarımı Allah kimsenin başına vermesin. Hatasız yere 3 ay cezaevinde yatacağım.”

“FUTBOL TOPLULUĞUNDAN KİMSE ARAMADI”

Burak Şar, durumunu bilmelerine karşın; üyesi olduğu Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği, Profesyonel Futbolcular Derneği ve Futbol Federasyonu’ndan kimsenin kendisini aramadığını söylemiş oldu. Şar, “Eski lider Hasan Şahin niye borcu ödemiyor?” sorumuz üzerine, “Başkanın parası olsa öderdi” yanıtını verdi. Cezaevine girmesi durumunda teknik adamlık mesleğinin biteceğini belirten Şar, “Hapse girmiş bir antrenörle kim çalışmak ister?” tabirini kullandı.