George Bush: Afganistan’da yaşananları derin kederle izliyoruz

celikci

Active member
George Bush: Afganistan’da yaşananları derin kederle izliyoruz
George W. Bush ve eşi Laura Bush, Afgan siviller, biroldukça fedakarlık yapan Amerikalılar ve NATO müttefikleri için hüzünlü olduklarını söz etti. Eski Lider Bush, “Laura ve ben, Afganistan’daki acı olayları derin kederle izliyoruz.” sözünü kullandı.

Afganistan’daki ilerlemenin başını çekenlerin şu an fazlaca büyük bir riskte olduğuna dikkati çeken Bush, Lider Joe Biden’ın Amerika ve NATO müttefiklerine yardım eden Afganlara tahliye kelamı verdiğini anımsattı. Bush, “ABD’nin acil insani krizlerde mülteciler için bürokratik mahzurları kaldırmak için yasal yetkisi var. Bürokratik ertelemeler olmadan inançlı geçişleri artık sağlamak için kaynaklarımız ve sorumluluğumuz var. Sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra en kuvvetli müttefiklerimiz onlara yardım etmeye hazır.” tabirlerini kullandı.

Bush, tahliye çalışmaları yürütülmesi konusunda ABD ordusuna güvendiğini belirterek Afganistan’da bakılırsav yapmış tüm ABD askerleriyle direkt konuşmak istediğini kaydetti.

Afgan nüfusunun neredeyse yüzde 65’inin 25 yaş altında olduğuna işaret eden Bush, Afganistan halkının kuvvetlikleri yenebildiğini belirtti.

ALINTIDIR