Güngoren Çocuk Kitap Fuarı kapılarını açtı

Perez

Global Mod
Global Mod
Güngoren Belediyesi, 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda çocuklara özel kitap fuarı açtı. 15-30 Nisan’da devam edecek olan fuar tüm kitapseverlere açık olacak. 50 muharrir ve 70 yayınevinin katıldığı fuarda, Güngoren Belediyesi de ilçede eğitim bakılırsan 12 bin öğrenciye kitap alabilmeleri için en az 1 kitap alışverişinde kullanabilecekleri 20 liralık armağan çekleri veriyor. Birfazlaca çocuk müellifi ve şairin de katılacağı fuarda; imza günleri, söyleşi, masal ve fotoğraf atölyesi çalışmaları, ek olarak halka yönelik konferanslar da düzenlenecek.

BAYRAMLARINI KİTAPLARLA KUTLAYACAKLAR

Güngoren’de bir birincisi gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Lider Yardımcısı Abdülkadir Altınhan, “hem de Türkiye’de de birinciler içinde yer alıyoruz. Zira çocuk kitapları fuarı alışılmış bir durum değil. Fakat Türkiye genelince çeşitli ilçelerimizde de yavaş yavaş yayılmaya başladı. Buradaki yayınevlerimiz çocuk kitapları üzerinde uzmanlaşmış. Ayrıyeten bu fuar, 23 Nisan’ı da ortasında barındıracak. Çocuklarımız, bayramlarını burada kitaplarla kutlayacak. 23 Nisan şenliklerimizi bu fuarla gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı.

“GÜNCEL KİTAPLARI TAKİP EDEBİLECEKLER”

Yaklaşık 50 bin çocuğun fuara gelmesini hedeflediklerini de belirten Altınhan, “Daha fuar açılalı 3-4 gün bulunmasına karşın ziyaret sayıları 10 bini geçti. Öğrencilerimiz buradan kitap almadan dönmesin diye ikram çek veriyoruz. Bu sayede yayınevlerimizin satışına da ufak da olsa takviye sağlıyoruz. Şu ana kadar da 3 bin çocuğumuza bu çeki armağan ettik. 15 bin adet dağıtma amacımız var. Bu fuarın çocuklara katkısı şu; çocuk edebiyatının değerli isimleriyle bir ortaya gelmiş olacaklar, kıymetli yapıtlara burada ulaşmış olacaklar, kendileriyle alakalı yeni çıkan yapıtları de aktüel olarak takip etmiş olacaklar” dedi.

“KİTAPLARIN HEPSİNDEN ALMAK İSTİYORUM”

Fuara annesiyle gelen 6 yaşındaki Zehranur Ön, “Birinci sınıf için test kitabı aldım. Kitap okumayı seviyorum. 16-32 sayfalık kitapları okuyabiliyorum. Bu fuarda epey hoş kitaplar var. Hepsinden almak istiyorum” dedi. 11 yaşındaki Batuhan Önay, “Kitap okumayı sahiden seviyorum. Bu fuar epeyce düzgün baya geniş. Çeşit çeşit eğlenceli, öğretici kitaplar var. Ben masal ve dehşet kitaplarını fazlaca seviyorum. Fuarın her yerini gezip bir an evvel kitap almak istiyorum” biçiminde konuştu.

“ÇEK İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

10 yaşındaki Azra da “Okulumuzla bu fuara geldik. Burası fazlaca hoş zira çeşit çeşit kitaplar var. Arkadaşlarımla kendi isteklerimize bakılırsa kitaplar seçebiliriz. Roman ya da öykü stili bir kitap almak istiyorum. Bize armağan edilen çek için de teşekkür ederiz” dedi.

KAYNAK: DHA