Honor Band 6 incelemesi

ahmetbeyler

Active member
Akıllı bileklik ve akıllı saatler içinde daima bir baş karışıklığı vardır. Akıllı bilekliklerin özellikleri akıllı saatlere oranla daha kısıtlı olarak görülür. Fakat Honor Band 6 bu fikrinizi büsbütün değiştirecek bir eser olmuş.

Honor mamüllerini uzun bir müddetdir yakından takip eden biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Honor Band 6, akıllı saatlerde bulunan bir epey özelliği üzerinde toplamış ve hayli lakin fazlaca daha uygun bir fiyatla kullanıcısına ulaştırmayı başarmış bir akıllı bileklik.

ÇOK DAHA BÜYÜK BİR EKRAN

Öncelikle akıllı bilekliklerin ekranlarının fazlaca küçük olduğunu düşünüyorsanız Honor Band 6’nın bu bilekliklerden olmadığını söylemeliyim. Ekranı sahiden de çok büyük. Şöyle ki, Honor Band 6’nın ekranı bundan evvelki modellere nazaran yüzde 148 oranında daha büyük. 1.47 inç’lik AMOLED bir ekrana sahip olan aygıt, birebir anda ekrana bir hayli içeriği sığdırabiliyor. Tasarımı da çok güzel. Silikon kayışı yardımıyla kir tutmaması da değerli bir nokta.

Menü geçişlerini soldan sağa ya da sağdan sola gerçek ekranda parmağınızı kaydırarak sağlayabiliyorsunuz. Ana ekranda saat, batarya ömrü, kalp ritminiz ile bir arada yaktığınız kalori ve adım sayınız yer alıyor. Ben de günlük aktivitemi takip etmek ismine esasen bu göstergeleri genel olarak takip ediyorum. Lakin istersek bu ekranı da elbette şahsileştirebiliyor, farklı arayüzler kullanabiliyoruz.

TAM BİR SIHHAT ASİSTANI

Honor Band 6, tam bir sıhhat asistanı. Bileğinizde olduğu sürece kendi vücudunuzu yakından takip edebiliyorsunuz. Yaktığınız kaloriyi anbean görürken, aygıtın içerisinde 10 farklı spor modu yer alıyor. Yüzerken, bisiklete binerken, koşu yaparken ve hatta yalnızca konutta yürürken bile bu özel modları kullanabilirsiniz. Spor kollarının çeşitliliği ise Honor Band 6’nın daha hakikat bir biçimde ölçümleme yapmasını sağlıyor. Bu modlara ulaşmak için de bilekliğin çabucak sağ kısmında yer alan tuşa dokunuyorsunuz.

Eserin en beğendiğim özelliklerinden biri ise kandaki oksijen pahasını (SpO2) ölçebilmesi. Bu özelliği genel olarak akıllı saatlerde görüyorduk; artık ise epey daha uygun fiyata satılan bu akıllı bileklikte de bu özellikten yararlanabiliyoruz. Kullanıcıların bu testi ekstra bir tıbbi ekipman getirmeden istedikleri vakit ve her yerde çalıştırabilmeleri kıymetli bir nokta. Örneğin, bir yürüyüşe çıkacaksanız yahut meskende çalışacaksanız, çabucak Honor Band 6’nın menülerine gelip testi gerçekleştirmek mümkün.

Ayrıyeten bu bilekliğin bayanların döngü takibini de yapabildiğini söyleyelim.

UYKUNUZU YAKINDAN TAKİP EDİYOR, TERTİBE SOKUYOR

Honor Band 6 ile beraberinde gerilim ve uyku takibi de yapabiliyorsunuz. Uykunuzla ilgili tavsiyelerde bulunmayı da ihmal etmeyen bu bileklik, uyku evrelerinizi de yakından izliyor ve sabah kalktığınızda ayrıntılı bir uyku raporu elinizde oluyor. Ben bu bilekliği kullanmaya başladıktan daha sonra uyku tertibime biraz daha itina göstermeye başladım, zira kimi günler hakikaten de yeteri kadar uyku uyuyamadığımı fark ettim. Bu manada da kullanışlı bir eser.

Uykunuzda bile yanınızdan ayrılmayan Honor Band 6, sizi prizlerle pek yüz göz etmiyor. esasen 14 gün üzere çok uzun ömürlü bir batarya ömrüne sahip olması niçiniyle bu bilekliği çıkarmanıza hiç gerek yok. çok uzun bir süre.

UZUN MU UZUN BATARYA ÖMRÜ

Bataryadan bahsetmişken bir öteki değerli noktadan da bahsedeyim. Şarjınız büsbütün bittiğinde de hiç keder etmeyin, zira bu bilekliği yalnızca 5 dakika şarj ettiğinizde 2 gün batarya ömrüne sahip oluyorsunuz.

Honor Band 6 ile size gelen SMS’leri nazaranbilir, davetlerden da anında haberdar olabilirsiniz. WhatsApp dahil bir fazlaca uygulamanın bildirimlerini de bir daha bu büyük ekran üzerinden takip edebilirsiniz.

Sonuç itibariyle Honor Band 6, akıllı bilekliklerin içinde kendine yesyeni bir sınıf açmış ve çıtayı oldukça yükseltmiş. Standart bir akıllı bilekliğe nazaran fazlaca daha büyük ekranla gelen ve akıllı saatlerde bulunan bir epey özelliği de üzerinde barındıran bu bileklik, gördüğünüz üzere şık bir dizayna da sahip. Şayet akıllı saatlere ayıracak kadar paranız yoksa, tüm bu özelliklere pek uygun fiyatla ulaşabileceğiniz Honor Band 6’ya bir talih verebilirsiniz.

Bu ortada bu bilekliği yalnızca Honor marka telefonlarda kullanabileceğinizi düşünmeyin. Android ve iPhone cihazlarınızla da Honor Band 6’yı meselesiz bir biçimde kullanabiliyorsunuz.

#HONORBand6