İsmail Küçükkaya perde gerisini Odatv’ye yazdı: Akşener’e ayıp edildi

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
İsmail Küçükkaya perde gerisini Odatv’ye yazdı: Akşener’e ayıp edildi
Voleybol bayan Ulusal Grubumuz muvaffakiyetten muvaffakiyete koşuyor. Filenin yavuz ve şahane kızları gururumuz oldu ve hepimize sevinç yaşattılar.

Başarılarıyla sembolleşen varlıkları, duruşları, bildirileri ve kişiselyetleriyle o kadar pahalılar ki…

Kuvvetli devirde topluma ilaç üzere geldiler. Bayan voleybolu asla yalnızca voleyboldan ibaret değil. Bunu gördük. Çok daha ötesi. Çok daha manalı. Biz futbola dev yatırımlar yaparken ve maalesef hüsrana uğrarken milletlerarası arenada muvaffakiyet bayanlarımızdan geldi.

Ne memnunum ki; üçüncülük maçını Belgrad’da izleme bahtı buldum. Benim için büsbütün sürpriz oldu. Kıssanın başlangıç ve gelişimi şu biçimde:

Akşener’in danışmanı Murat İde, “Sayın Genel Lider seni maça davet ediyor” dedi.

Ne maçı?

-Kızlarımızın kupa maçı?

Aaa. Belgrad’da. Fakat o davetin geldiği gün kızlarımızın Sırbistan’la yarı final müsabakası olacaktı. Sandım ki; kazanırsak finale gideceğiz. halbuki planlama hiç de o denli değildi. Bakın nasıl?

Akşener Cuma sabah FOX’a yayınıma katıldı. Kahve molasında “hazır mısın kazansak da kaybetsek de gideceğiz. Onlar esasen başardılar” dedi. Şaşırdım. Tertibi yapmışlar, hazırlıkları “her şartta gideceğiz” kararlılığı ile bitirmişler bile. Kesin gidilecek.

Sırbistan kuvvetli grup, üstelik mesken sahibi. Finale onlar çıktı. Akşener “haydi Belgrad’a” deyince Cumartesi sabahı yola çıktık.

Pandemi niçiniyle uzun vakittir seyahat etmemiştik. Pasaportumun mühleti bile bitmiş olabilirdi. her neyse ki değilmiş. Sırbistan bizden vize de istemiyor. Havaalanında buluştuk. Akşener ve kurmayları aileleriyle geldi. Akşener’in oğlu, gelini, torunu dahil. pek kalabalık heyet. Büyük bir yolcu uçağı kiralamışlar. Biz iki gazeteciyiz; iki İsmail. Küçükkaya ve Saymaz. Yan yana oturduk, sohbet ede ede Belgrad’a vardık. Her fırsatta da Akşener’le sohbet ettik; kurmaylarıyla da.

AKŞENER UÇAKTA İZMİR MARŞI OKUDU

Akşener uçakta İzmir marşı okudu. Memnundu. Heyecanlıydı.

Belgrad’a indik. Otomobiller aprona kadar gelmiş, uçağın kapısına. Polis eskortları eşliğinde çabucak kente girdik. Polisler trafiği de açtılar bizim konvoy için. “Vay be” dedim içimden. Akşener’e ilgi büyük. Lütfü Türkkan Balkanlarda epeyce tesirli. Onu da anlamış olduk.

Belgrad’da kahve içip Akşener’le sohbet ettik. Öğle yemeğini de birlikte yedik. Akşener özel bir diyet programı uyguluyor. Ekmek/hamur/tatlı yok. Yemiyor.

O da bize yemekte sorular sordu. Siyasi sorular. Sizin gözünüzden nazaranlim diye…

İsterseniz yarın onları da anlatırım size. İsterseniz müellifim.

Salona girdik. Muazzam bir atmosfer. Ellerimizde bayraklar; ayrıyeten herkese ayyıldızlı tişörtler dağıtıldı. Tezahüratlarla kızlarımıza takviye olduk. Çok yeterli oynadılar ve net skorla 3/0 kazandılar.

Mert bayanlarımız Avrupa üçüncüsü oldu. Muazzam muvaffakiyet. Uzun müddettir omuzlarında yük taşıyorlar. Sportif muvaffakiyetten hayli ötesi. Ancak sportif muvaffakiyet gelmezse olmazdı. Olimpiyatlarda da üstün performans sergilediler. Bizlere daima umut verdiler. Yürek aşıladılar. Heyecan yaşattılar.

BU AYIP SİZCE KİMİNDİR?

Afganistan’daki bayanlar sokağa çıkamazken Atatürk’ün kızları tüm dünyanın gözleri önünde Türkiye’yi temsil ettiler. Pırıl pırıl parlayarak…

Çağdaş Türk bayanının spordaki temsiliyeti bu. Memleketler arası arenada muazzam tanıtım.

Akşener’e baktım, salonda fazlaca coşkuluydu. Sevinçliydi. O görüntüyü izleyin lütfen. Sıcak imajlar. Akşener’i hiç o denli görmemişsinizdir.

Daima bir arada “İzmir Marşı” ve “Dağ Başını Duman Almış” marşları söylendi. Kızlarımızı alkışladık.

Akşener’in bir bayan siyasetçi olarak o maça, Belgrad’a gitmesi ayrıyeten manalıydı. Şık bir jest, sembolik pahası yüksek bir katılımdı. Toplamda 16 saatlik bir seyahat. Gece 2’de İstanbul’a indik. Lakin yüzler gülüyordu. Her şey hayli hoştu. Kızlarımıza epey teşekkür ediyoruz.

Bu ortada kıymetli bir not daha…

Akşener kızlarımızla görüşmek istedi. Moral vermek üzere maçtan evvel, haydi bunu geçtik, kutlamak üzere maçtan daha sonra yanlarına gitmeye çalıştı; müsaade verilmedi. Lütfü Türkkan tekraren Federasyon Liderini da aradı. Ki; tüm bu muvaffakiyetlerin arkasında Federasyon Lideri ve idaresinin emeği oldukca… Sorunu çözmek istedi. Olmadı. Bu ayıp sizce kimindir?

İsmail Küçükkaya

ALINTIDIR