İtalyan basınına konuşan Fatih Terim, kıyasa tutulduğu Şenol Güneş hakkında methiyeler düzdü

Firat34

New member
İtalyan futbolseverlerin sevdiği isimlerden olan Fatih Terim, La Gazzetta dello Sport’un röportaj isteğini kırmadı. Terim, EURO 2020’deki rakibimiz İtalya maçı öncesi görüşlerini aktardı. Terim, Şenol Güneş‘e övgüler yağdırdı.

İşte Terim’in tabirleri:

“UMARIM FİNALİN İSMİ İTALYA-TÜRKİYE OLUR”

“Futbol için Madison Square Garden üzere olan efsanevi bir stadyumda değişik bir maç olacak. İtalya bir daha izleyicisiyle buluşacak. İtalya Ulusal Kadrosu sağlam, kompakt ve harikulade oyunculardan şurası. İtalya finale kadar gidebilir zira takım kaliteleri fazlaca üst seviye. Başka yandan Türk ulusal grubu da her ekibe sorun yaratabilecek kapasitede. Umarım finalin ismi da Londra’da İtalya-Türkiye olur.

“EN ENTERESAN MAÇLARDAN BİRİ”

çabucak hemen turnuva başlamadı ancak Türkiye – İtalya maçı EURO 2020’nin en farklı maçlarından biri olmaya aday. İtalya’nın coşkusuna yargıcım ve seyirciyle bir daha bütünleşmiş durumda. Cuma günkü maç, sonuna kadar gidebilen bir kadro ile herkes için sorun yaratabilecek bir kadro içindeki bir çaba olacak.

“İTALYA İKİNCİ EVİM”

Benim ve ailem için İtalya ikinci konutumuz. 20 yıl daha sonra bile her gün iletiler alıyorum, bilhassa Floransalılar beni hiç unutmuyor ve onlarla fazlaca derin bir bağım var. İtalya’da bana olan yaklaşım ve Floransalıların bana olan bağından dolayı onur duyuyorum.

“TÜRKİYE HAFİFE ALINMAMALI”

Türkiye yeterli bir grup ve bizi hafifçee alanlar için de epey büyük potansiyel bir tehlikeyiz. Biri, EURO 2020’de Türkiye’nin sürpriz yapabileceğini söylese ona şaşırmayacağımı söylerim. 1993’de A Ulusal Ekip antrenörü oldum ve her muvaffakiyetin akabinde sokaklarda kutlamalar yapıldı, Türk insanı bir arada sevinmeyi seviyor ve ülkesine tutkuyla bağlı.

“HERKES ÜLKEMİZİ GÖRMEK İSTER”

Bence futbolu seven herkes Türkiye’yi bir turnuvada görmek ister, zira Türkiye her vakit sihirli bir dokunuşa sahiptir. İsviçre, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan’a karşı geri dönüşler etkileyiciydi, fakat son dakikada Almanya’ya karşı kaybettiğimiz yarı final en düzgün maçımızdı. Asla pes etmiyoruz ancak kaliteli futbol oynayarak bir fark yaratabiliriz.

“TÜRKİYE’NİN EN ÂLÂ HOCALARINDAN BİRİ”

Şenol Güneş, benim epey güzel bir arkadaşım ve Ulusal Kadro’da da birlikte oynadık. Şenol Güneş’in bir grup üzerinde sihirli dokunuşları vardır ve kendisi, Türk futbolunun yetiştirdiği en başarılı teknik adamlardan biri. Umarım daha evvel yakaladığı muvaffakiyetleri EURO 2020’de de tekrar eder ve her zamankinden daha düzgün olur.

“MANCINI UYGUN BİR HOCA”

Bence, Roberto Mancini İtalya Ulusal Grubu’nda yeterli bir iş çıkardı. İtalya sağlam, kompakt ve kusursuz oyunculara sahip. Çok uzun vakittir kaybetmedi ve Mancini’nin futbol fikrini yansıtıyor.”