İtiraf üstüne itiraf! Volkan Demirel, çalıştırmayı hayal ettiği Üstün Lig devini deklare etti

Firat34

New member
Fenerbahçe‘de uzun yıllar kaptanlık yapan Hatayspor’un hocası Volkan Demirel, Fanatik’e röportaj verdi. Biroldukça hususta argümanları açıklamalar yapan Demirel, maksatlarından bahsetti.

İşte Volkan Demirel’in açıklamalarından satır başları:

“FENERBAHÇE’DE KALABİLİRDİM”

“Hayatta kararlar alırken kimi riskleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Risk nedir, risk bakıldığında evet Fenerbahçe‘de devam eden bir meslek, daha sonrasında antrenörlük. Orada tahminen ömrüne devam edebilirsin. Ben o denli bakmıyorum, her vakit omuzlarıma yük alıp onları taşımayı fazlaca severim, onları taşımak bana epey büyük gurur ve onur verir. Karagümrük ekibine gittiğimizde düşme çizgisiyle yakın aralık vardı, düşme çizgisinin 4 puan üzerinde aldık, kendi ismimize fazlaca düzgün şeyler yaptığımızı düşünüyorum imkanlarımız doğrultusunda.

“BASKETBOL TOPU ÜZERE SEKMEM”

Benim her vakit gayem var. örneğin Hatay benim için bir amaçtı, Karagümrük bir amaçtı. Hatay’dan daha sonra bir gayem var, Hatay’dan daha sonrasının daha sonrası da maksadım var. Gaye bitmez. Bir yere geldikten daha sonra şayet orayı kâfi görürseniz, orada basketbol topu üzere sekerseniz. Bir yere geldikten daha sonra diğer bir amaç koyarsanız tırmanmaya başlarsınız. her insanın bir amacı var. Benim de amacım Fenerbahçe, Ulusal Ekip . Yurt haricinde âlâ bir kadroda ülkemi temsil etmek.

“EN BAŞINDA EMRE GELİYOR”

Emre Belözoğlu
ile ikinci defa rakip olduk. Çok yeterli tanıdığım bir insan, birlikte de çalıştık, saha ortasında ne yapacağını biliyorum, saha haricinde nasıl davrandığını biliyorum. Maçtan daha sonra da söylemiş oldum aslına bakarsan ona ‘ben seni biliyorum’ dedim. Gireniyle çıkanıyla her mevkide âlâ bir kadrosu var. 6 numaralı durumda 6 tane oyuncusu var, 8 numaralı konumda 8 oyuncusu var. Mevkisine bakılırsa oyuncu sayısı da var. Espri doğal. Biz 20 yıllık arkadaşız, fazlaca düzgün tanıdığım bir insan epeyce da seviyorum. Türkiye’nin fazlaca başarılı bir teknik yönetici profili çıkarmaya muhtaçlığı olduğu periyotlarda; bence Emre hoca bunların en başında gelenlerden bir tanesi.

“ALTAY niye ELEŞTİRİLİYOR?”

Altay eleştiriliyor niye eleştiriliyor ben de anlamıyorum. Ben de eleştirildim vaktinde. Bana bir defa jöle kutularıyla tesisi basmalar bile oldu. Altay şu an en uygun 2-3 kaleciden biri. Ben onun yaşında kaleye daha yeni yeni geçiyordum. Baktığınız vakit Altay’ın 100- 150’ye yakın maçı var. Bu çocuk Fenerbahçe‘nin kıymetidir, makus gol de yiyecek. Bunlar futbolda var. Yuhalamayla, ıslıklamayla hiç bir futbolcu ileri gitmez. En kral futbolcu bile geriye sarfiyat. Çok yeterli Fenerbahçeli’dir, fazlaca da âlâ çocuktur. Altay Fenerbahçe‘nin hayli büyük bir kıymetidir.

“FENERBAHÇE ŞAMPİYONLUĞUN FAVORİSİ”

Jesus’u değerlendirmem epey saçma olur, zira kendini kanıtlamış, kendi mesleğine buraya geldikten daha sonra o imajıyla, Fenerbahçe‘nin pozisyonuyla, şu anki durumuyla aslına bakarsan her şeyi gösteriyor size. Sonuç almasaydı da ben bunu söyleyecektim. Bir teknik adam geçmişte düzgünse gelip çabucak başarılı olacak diye bir şey kelam konusu değil. kimi vakit tutmayabilir havasını, suyunu, ülkeyi sevmez, çalışma ortamını beğenmez lakin bu yılki Jesus’lu Fenerbahçe hem takım yapısıyla taraftarıyla her manada epey düzgün görünüyor. Dönem sonunda memnun sona ulaşacaklar üzere duruyor.”

Kaynak: Spor