İzmir haber! Aliağa Petkimspor’da maksat Üstün Lig’de kalıcı olmak

Firat34

New member
Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi’nde bu dönem 3. defa gayret edecek Aliağa Petkimspor’un başantrenörü Burak bakılırsan, ligde kalıcı olarak bu lige layık olduklarını göstermek istediklerini bildirdi.

nazarann, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrupa’nın sayılı liglerinden Basketbol Harika Ligi’nin her manada hayli güçlü bir lig olduğunu söylemiş oldu.

Aliağa Petkimspor’un son 2 dönemde daima son maçlarda ligde kalmayı garantilediğini hatırlatan bakılırsan, şöyleki konuştu:

“Bütün hareketlerimizi evvelki senelerdan aldığımız derslerle daha sağlam bir biçimde yapmaya ve dersimizi uygun çalışmaya çaba ettik. Alışılmış ki lig hayli kuvvetli lakin biz de bu lige adapte olabilecek, bu ligde kendini kabul ettirebilecek bir takım yapısı olduğunu düşünüyorum.”

bakılırsan, ligin 30 haftalık bir dönem olduğunu belirterek, “Ligin en başından itibaren konsantrasyonumuzu sağlayarak bir kez evvelki senelerda yaşanan düşünceleri hem kendimize hem kulübümüze birebir vakitte Aliağa’mıza yaşatmak istemiyoruz.” dedi.

Aliağa’nın basketbol kültürü olan bir ilçe olduğunu kaydeden bakılırsan, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Petkimspor da kurumsal kimliğiyle, şirket yapısıyla bu lige epeyce paha katan ve kıymetli işler yapan bir yer. Geçen yılın sonunu, Beşiktaş maçıyla burada dayanılmaz imajlarla noktalamıştık. Artık birinci gayemiz bıraktığımız yerden başlayarak hem seyircimizle hem kulüp yapımızla tıpkı vakitte kadromuzun kazandığı başarılarla bu lige layık olduğumuzu ve bu ligde kalıcı olacağımızı ve daha yeterli işler yapacağımızı göstermek olacak.”

“Daha ileriye gitmek istiyoruz”

Burak bakılırsan, yaz periyodundaki en büyük gayeleri olan ekibi lige hazır bir biçimde getirmeyi sağladıklarını düşündüğünü belirterek, şöyleki konuştu:

“Haftalar bize gayeyle alakalı kimi şeyleri gösterecek. Öncelikli gayem, evvelki senelerda yaşanan hiç bir badireyi bu kulüpte yaşamamak. Geçtiğimiz yıllarde epey büyük acılar çektik, bilhassa geçtiğimiz yılın sonu hepimiz ismine hayatımızda izler bıraktı. ötürüsıyla hiç o günleri yaşamak istemiyoruz. Daha ileriye gitmek istiyoruz. Öncelikle maksadımız ezasız bir dönem. Şayet işlerimiz uygun giderse adım adım ilerleyebilirsek daha sonrasındaki gayeleri güncellemek daha gerçek olur diye düşünüyorum.”

Basketbol Muhteşem Ligi’nde kulüplerin bütçelerini büyüttüğünü aktaran nazarann, “Her maçı keyif veren, her insanın sonuna kadar oynayacağı ve maç kazanmayı epeyce küçük farkların belirleyeceği bir dönem bekliyorum. ötürüsıyla epey dikkatli olmak lazım. Konsantrasyonu yüksek olmak ve o denli kalmak lazım. Biz de bu biçimde sıkıntı bir ligde birinci haftadan başlayarak bütün gücümüzle alanda olmaya çalışacağız.” tabirlerini kullandı.

“Milli ekipler seviyesinde fazlaca düzgün bir neslimiz var”

Burak goren, A Ulusal Basketbol Ekibi’nin Avrupa Şampiyonası’nda Fransa’ya karşı kazanmak üzere olduğu maçı kaybettiğini, bu tip tertiplerde günlük performansların epey belirleyici olduğunu söylemiş oldu.

Türkiye’deki basketbol kaynaklarına, oyuncu gücüne, yetişen oyunculara ve antrenörlere epey güvendiğini vurgulayan nazarann, şunları kaydetti:

“Önemli olan istikrarlı bir biçimde basketbola yatırım yapmak ve basketbolda kuvvetli olan pozisyonumuzu koruyup, yanlışlarımızı görüp, tenkidimizi yapıp daha düzgüne gidebilmek. Basketbolumuzun gücüne fazlaca inanıyorum, ulusal kadrolar seviyesinde epey düzgün bir kuşağımız var. Önümüzdeki turnuvalarda daha âlâ işler yapacağımıza inanıyorum.”

Kaynak: AA / Ali Korkmaz – Spor