Jorge Jesus’tan Arda Güler’e beklemediği yerden tenkit: Hakemlerle fazla konuşuyor

Firat34

New member
UEFA Avrupa Ligi 3. eleme cinsinde Fenerbahçe, Slovacko’yu eleyerek play-off çeşidinde Austria Wien’in rakibi oldu. Sarı-lacivertlilerin teknik yöneticisi Jorge Jesus, müsabaka daha sonrası Çekya takımı ile oynadıkları maçı kıymetlendirdi. Portekizli hoca, Arda Güler’e ise başka parantez açtı.

“ARDA GÜLER HAKAM İLE FAZLA KONUŞUYORDU”

Arda Güler’in performansını kıymetlendiren Jorge Jesus, “Arda Güler, hakemle fazla konuşuyordu. O aslına bakarsanız genç bir oyuncu olduğu için ona bu biçim şeyleri öğretmeliyiz. Lakin bugün alandaki performansı ve fizikî kondisyonu epeyce yeterliydi.” sözlerini kullandı.

Jorge Jesus’un açıklamaları şöyleki:

“HERKESE GÜVENEBİLECEĞİMİZİ GÖSTERDİLER”

“Farklı olarak 7 oyuncu oynattık. Onlara maç ritmi kazandırmak ve oyuncular içinde forma rekabeti bizim için kıymetli. Bu manada bu akşam istediğimiz aldık. 7 farklı oyuncu alana sürdük ve hepsi de istediğimizi karşıladı. Bu ekipte herkese güvenebileceğimizi gösterdiler. Benim maksadım de bu. Kıymetli olan bu iki faktördü. Birincisi cins avantajını kaybetmemek, ikincisi de oynamayan oyunculara maç ritmi kazandırmak.

“BEN MAÇI YAŞAYAN BİR ANTRENÖRÜM”

Teknik yöneticinin işi alandaki oyuncularına yardım etmek. Gerek durum manasında, gerek disiplin manasında. Her vakit oyuncularını uyarmalı. Olağan ki bu her vakit mümkün olmuyor. Ben maçı yaşayan bir antrenörüm, oyuncularımı daima uyarmaya çalışıyorum.

“YAVAŞ YAVAŞ OLACAK BİR ŞEY”

Öncelikli maksadımız kümelere kalmak, daha sonrasında da bu turnuvada gidebildiğimiz yere kadar gitmek. Fenerbahçe, kulüpler sıralamasında hak etmediği biçimde fazlaca aşağılarda. Fenerbahçe’nin her vakit daha üstte olması lazım. Fenerbahçe’nin bu turnuvalarda yine yarışmacı bir ekip olduğunu göstermesi gerekiyor. Bu yavaş yavaş olacak bir şey. Bu sene emelimiz gidebildiğimiz yere kadar gitmek. Fenerbahçe’nin amacı benim Benfica’da onlarla yarı final oynadığım üzere en üst sıralara oynamak olmalı.

“HER ŞEYİ SIRAYLA YAPMAMIZ GEREKİYOR”

hemen çabucak rakibimizi ayrıntılı olarak inceleme fırsatımız olmadı. Öncelikli amacımız pazartesi günkü lig maç. daha sonrasında Avrupa Ligi’ndeki maç için hazırlıklara başlayacağız. Her şeyi sırayla yapmamız gerekiyor. Bu çeşidi maç kaybetmeden geçmek değerliydi. Bu sene epey az maç yaptık fakat hiç birini kaybetmedik, Şampiyonlar Ligi elemesindeki uzatmaya giden maç haricinde. Şu ana kadar grubun maç maç üzerine koyarak devam ettiğini düşünüyorum.

“DERİN BİR TAKIMIMIZ OLMASI ÖNEMLİ”

3 günde bir maç oynuyoruz, maçlarda belli sayıda değişiklik yapmamız gerekiyor. Şayet haftada bir maç olsaydı işimiz daha kolay olurdu. Derin bir takımımız olması değerli. Oyuncularımın performansından mutluyum. Biz 11 kişilik bir ekip kurmuyoruz en az 22-23 kişilik bir kadro kuruyoruz.”