Kayınbabası mevt fermanını çıkardı! 3 çocuk annesi bayan, parklarda yaşayarak hayatta kalmaya çalışıyor

Firat34

New member
Adana‘nın Seyhan ilçesine bağlı Reşatbey Mahallesi’nde meydana gelen hadisede argümana bakılırsa Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşayan 3 çocuk annesi Yasemin B. (26) 1 yıl evvel boşandığı lakin bir arada yaşadığı eski kocası Vedat Ç. (27) bir ay evvel kaçakçılık hatasından cezaevine girince, konutta sıkıntılar yaşamaya başladı. Kayınbabası Abdulcelil Ç.’nin (50) baskılarına dayanamayan ve psikolojisi bozulan Yasemin B. bir hafta evvel eşinin amcasının oğluna kendini otogara bıraktırarak konuttan kaçtı. Yasemin B., Tarsus’tan Adana’ya gelip burada Merkez Parkta kalmaya başladı.

ESKİ GELİNİ İÇİN VEFAT FERMANI VERDİ

Bu durumu öğrenen kayınbabası cezaevindeki oğlunun yanına giderek, “Eşin namussuzluk yaptı onun ölmesi gerekiyor sen cezaevinden çıkınca onu öldür ben sana bakarım” dediği öne sürüldü. Kayınbaba ondan sonrasında da genç bayan hakkında aileyi toplayıp “ölüm fermanı” vererek, her yerde onu aramaya başladı.

”BEN DAHA 14 YAŞINDAYKEN TECAVÜZE UĞRADIM”

Bu durumu öğrenen Yasemin B. dünyaya geldiğinden bu yana yazgısının hiç gülmediğini tabir ederek, “Ben daha 14 yaşında Van’dan gece konuta giderken birden çok kişinin tecavüzüne uğradım. Uyandığımda çırılçıplaktım sokakta herkes bana bakıyordu. Bu olaydan dolayı ailem beni istemedi. 18 yaşıma kadar yurtta kaldım. Anne ve babamı senelerca görmedim. 18 yaşından daha sonra yurttan çıkıp Tarsus’a geldim eşimle tanıştım ona yaşadığım olayları anlattım beni kabul etti. Evlendik 3 çocuğumuz oldu” dedi.

”HER YERDE BENİ ÖLDÜRMEK İÇİN ARIYOR”

Evlendikten daha sonra da yüzünün bir türlü gülmediğini anlatan Yasemin B., “Hem eşim, hem kayınbabam birebir vakitte görümcelerim beni daima dövdü. Lakin ben bunlara sesimi çıkarmadım hepsine dayandım. Bir yıl evvel de eşimden ayrıldım, lakin birlikte yaşamaya devam ettik. En son cezaevine girince baskılara dayanamayıp kaçtım. Kaçarken de eşimin amcasının oğlu beni otogara bıraktı. Bunu öğrenen kayınbabam benim namussuzluk yaptığımı düşünerek benim vefat fermanımı vermiş. Artık her yerde beni öldürme için arıyor. Ben daha epeyce küçüğüm benim 3 tane çocuğum var. Ben ölmek istemiyorum yaşamak istiyorum. Ne olur bana yardım edin. Ben bir şey yapmadım. Ben namussuzluk yapmadım. Kaçtığım için pişman oldum. Lakin katiyetle namussuzluk yapmadım” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa