Kulüpler Birliği’nden yabancı kuralı çıkışı! Ahmet Ağaoğlu, “Sıkıntı yaşanır” diyerek TFF’ye davet yaptı

Firat34

New member
Gündemdeki biroldukça sorunun masaya yatırıldığı toplantı daha sonrası Kulüpler Birliği Lideri Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu. Yabancı sayısı ve yeni spor kanunuyla ilgili konuşan Ağaoğlu, Kulüpler Birliği’nin taleplerini söylemiş oldu.

Ahmet Ağaoğlu’nun açıklamaları şöyleki:

“BENZER BİR YASA İLE FUTBOLUN YÖNETİLDİĞİ BİR ÖTEKİ ÜLKE YOK”

“Kulüpler Birliği olarak ağır bir gündem olarak toplandık. Kurulda kabul edilen spor yasası birinci maddemizdi. Yaklaşık 3 gün evvel telaşlarımızı hem Kulüpler Birliği sitesinden tıpkı vakitte kulüplerin resmi sitesinden görüşlerimizi belirtmiştik. Bununla ilgili ayrıntısı görüş alış verişinde bulunduk. Yasanın bu haliyle çıkması yaşayacağımızın sorunların kat be kat artması. 4 Kulüp Lideri ve Kasımpaşa Lideri Fatih Saraç ve Süleyman Hurma ile çalışmalarımızı devam ettireceğiz. UEFA’ya üye 56 üye içerisinde buna misal bir yasa ile futbolun yönetildiği bir diğer ülke yok.

“KULÜPLER SORUN YAŞAR”

Yabancı oyuncu konusu uzun vakittir gündemde. çoğunlukla federasyon ile paylaşıyoruz. Nihat Özdemir’e de çekincelerimizi lisana getirmiştik. Büsbütün kaldırılması değil, bir sene daha 8+3’ün devam etmesi, kimi kulüplerin elinde uzun sözleşmeleri olan oyuncular var. Kulüpler badire yaşar. Kontratı bitmeyen oyuncunun sözleşmesini feshederseniz, alacağı tüm fiyatları ödemek zorunda kalırsınız.

“YASAL YETKİ VE SORUMLULUK TFF’DE”

Naklen yayın ihalesiyle ilgili süreci Servet Yardımcı yönetiyor. Yasal yetki ve sorumluluk TFF’de. Biz yalnızca kulüpler olarak fikirlerimizi ve çekincelerimizi tabir ediyoruz.

“TFF LİDERİ OLMAK ÜZERE NİYETLERİ YOK”

TFF Lideri olmak istemiyorum. Kamuoyunda gündemde isimler var. niye bu isimler gündemde bilmiyorum. Göksel Gümüşdağ ve Ahmet Işık Çebi bugün görüşmedeydı. Onların görüşlerini paylaşıyorum; benimle birebir görüşteler. TFF Lideri olmak üzere niyetleri yok. Ahmet Parıltı Çebi, ‘Beşiktaş’a karşı sorumluluklarım var. Asla bırakıp, TFF’nin başına geçmek üzere niyetim yok’ dedi. Tıpkı kelamları Göksel Gümüşdağ da söylemiş oldu. Yeni isimlerin aranmasında fayda var.”