Magazin basını bu katakulliyi görmedi: Müge Anlı mükafatı nasıl aldı

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Magazin basını bu katakulliyi görmedi: Müge Anlı mükafatı nasıl aldı
duyar duymaz epeyce güldüm.

Geçen benim torun aradı, “siyaset siyaset nereye kadar” deyip durdu bana. Ay bende epeyce sıkıldım. Şöyle bir magazinde ne var diye bakayım dedim.

Bir de ne goreyim.

Geçenlerde magazin gazetecileri mükafatlarını verdi. Ne geceydi ama… Işıl ışıl kızlar geçit yaptı, mükafatlarını aldı.

Tiyatro kısmında Songül Öden ödül almış. Çok severim bu kızı. Çalışkandır. Kerem Alışık’la 3-4 yıl evvel boşandılar. Ne üzüldüm bilemezsiniz. daha sonra Erdal Beşikçioğlu da yılın tiyatro oyuncusu mükafatını almış. Oyunculuğunu epey severim. Bizim torunlar da bayılır Beşikçioğlu’na.

Mükafatın ismi neydi bir bakayım dedim.

“Altın Objektif Ödülleri” imiş. 25.kez veriliyormuş.

Ne “obejektif” ama… Ayol hükümete yakın ne kadar gazeteci var ise yağdırmışlar ödülleri…

Basın mükafatlarına bir baktım; Sabah, Akşam, Takvim, Anadolu Ajansı, Milliyet, Posta, Hürriyet vermiş de vermişler…

Ay onu bunu yazayım derken, asıl güldüğüm hususa döneyim.

OYSAKİ MÜGE’YE O GECE ÖDÜL VERİLMEMİŞ

Ödül merasimine katılamayanlar da oldu. Olur tabi her insanın bin türlü işi var. Fakat merasime katılamayınca bir görüntü çekip ödül için teşekkürlerini iletmişler.

Bir de ne nazaranyim…

Ödül merasiminden günler daha sonra ATV’de program yapan Müge Anlı’ya da ödül verilmiş. Üstelik ödül Müge Anlı’nın programında verildi.

Birinci görür görmez “yaşlandın Hürrem ödül merasimiyle ilgili o kadar haber okudun, Müge’nin ismini nasıl kaçırdın” dedim.

Aman canım boş ver derken, bir dostumla konuştum. Neler duydum neler…

Meğerse Müge’ye o gece ödül verilmemiş. Açtım ödül gecesi haberlerini okudum. Hürriyet’e baktım Müge’nin ismi yok, ona baktım buna baktım yok, yok…

Eee nasıl verildi buna ödül. Geceye de katılmadı. Görüntüsü da yok.

Bilirsiniz canlarım. Daha evvel de yazdım. Müge’yi Müge yapan aslında eski eşi Burhan Akdağ’dır. Bir devir her kapıyı açardı Burhan Bey’in ismi. daha sonra ayrıldılar. Ancak olaylı oldu. (İlgili yazı için lütfen tıklayın)

Aman her neyse mükafata geri döneyim…

KAHKAHA ATTIM

Müge Anlı ödül alabilsin diye, Turkuaz Medya’nın başındaki Albayrak devreye girmiş.

Müge’ye de ödül vereceksiniz diye bastırmış.

Eee hükümete de yakın eli kuvvetli tabi…

Merasim bitti, mükafatlar verildi nasıl artık ödül verecekler pekala? Bastıran yer de güçlü olunca tahlil de çabucak bulunmuş.

Müge Anlı’ya “sabah kuşağı” başlığıyla mükafatını kendi programında vermişler.

Bu ödül merasimlerinde bin türlü numara gördüm, buna birinci kere şahit oldum.

Ayol bunların isteyip de yaptıramayacağı şey yok.

Ne diyeyim, kahkaha attım sadece…

Hürrem Elmasçı

ALINTIDIR