Max Meyer: Bana Fenerbahçe’nin büyüklüğünü Hasan Ali Kaldırım anlattı

Firat34

New member
Fenerbahçe’nin 2 yıllığına renklerine bağladığı Alman futbolcu Max Meyer, Can Bartu Tesisleri’nde açıklamalarda bulundu. Sarı-lacivertli gruba geldiği için memnun olduğunu lisana getiren Max Meyer, “İlk izlenimlerim epey uygun. Büyük ve organize kulüpteyim. Tesis de alanlar da epeyce yeterli. Fenerbahçe formasıyla oynamak için sabırsızlanıyorum” diye konuştu.

“İYİ DURUMDAYIM”

Max Meyer, dönem öncesi kampı yapmamış olsa da ferdî idmanlar gerçekleştirdiğini tabir ederek, “Takım arkadaşlarımı tanımak, antrenman yapmak durumundayım. Fizikî olarak düzgün durumda olduğumu söyleyebilirim” formunda konuştu.

“SEVDİĞİM EGZERSİZ TÜRÜ”

Fenerbahçe’nin büyüklüğünü hissettiğini ve her şeyiyle alanda yer alacağını kaydeden Meyer, “Takımın güzel olduğunu söyleyebilirim, teknik yöneticimiz uygun, antrenmanlar sert ve ağır geçiyor. Sevmiş olduğum egzersiz hali bu. Burada başarılı olmak istiyorum. Kulübün bir şampiyonluk gayesi var ve ben de elimden geleni yapmak istiyorum. Maçlarda topa sahip oluyoruz, bu beni besleyecek bir durum. Umarım bu yıl bizim için başarılı bir dönem olur” dedi.

Sarı-lacivertli kadroya odaklandığını lisana getiren Alman futbolcu, “Şu an prestijiyle öteki bir şey düşünmüyorum. İşimi yapmam gerekiyor. Forma için elimden gelen çabayı göstermeliyim. 6 numaralı forma boştu, 7 giyiyordum 7 dolu olduğu için favori numaralarımdan 6’yı tercih ettim” tabirlerini kullandı.

“HASAN ALİ ANLATTI”

Max Meyer, Muhteşem Lig’i takip etme fırsatı olduğunu ve Almanya’da Türk ve Fenerbahçeli arkadaşları olduğunu lisana getirerek şunları konuştu:

“Türkiye’de Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe maçları çetin geçiyor. ötürüsıyla ligi biliyorum. Sıkıntı bir lig. Agresif bir lig burası. Güzel bir kadroya ve geniş bir takıma sahibiz. Rekabetle kalite artacaktır. Hasan Ali ile görüşmüştük. Burası için epeyce büyük bir kulüp olduğunu, ambiyansın, taraftarın büyük olduğunu söylemişti. Burada olmaktan dolayı hayli memnunum.”

“BURADAKİ DERBİLER ÇOK ÖNEMLİ”

Max Meyer, oynamaktan rahat olduğu konumlar ve derbiler hakkında ise şunları kaydetti:

“Benim en rahat olduğum durum ortada oynamak. 8 numarada oynamak benim için daha güzel lakin 6 numarada da kendimi düzgün hissediyorum. Schalke’de 10 numara oynamıştım ancak son 2 yılda biraz daha geride oynamaya başlamıştım. Büyük bir derbi Galatasaray derbisi. Schalke, Borussia derbileri Almanya’da değerli. Buradaki derbiler de epey değerli. Sabırsızlıkla bu maçları oynamayı bekliyorum. İnanılmaz bir taraftar kümemiz var. Futbol için yanıyorlar ve inanılmazlar.”