O da eşi üzere derneklere vakıflara meraklı… Kim bu Hasret Nebati

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
O da eşi üzere derneklere vakıflara meraklı… Kim bu Hasret Nebati
Kimdir, nedir sordum soruşturdum lakin pek konuşulmuyor niyeyse?

İş başa düştü yani diye başladım araştırmaya…

HAYIRSEVER REZA ZARRAB’IN BONKÖRLÜKLERİ

TOGEMDER’i bilirsiniz canım…

“Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Toplumsal Dayanışma Derneği”

Kurucu ve onursal lideri Emine Erdoğan hanımefendiydi…

Lakin biraz olaylı bir dernekti…

Nasıl derseniz?

Hani Reza Zarrab’ın hayırsever işadamı olup mükafatlar aldığı devirler kuzum…

daha sonra işler karıştı tabi, Miami’de tutuklanmalar, itiraflar vs. vs.

Hatta… Mahkeme tutanaklarına geçti…

Kime ne yardım etti niçin diye? Orada dikkatimi çekmişti:

Meğersem Zarrab efendi, o devir 7 milyon TL’yi bulan 44 bağışı bu TOGEMDER derneğine yapmış ya…

Palavra olmasın olaylı bir anaokulu da vardı; onu da özel olarak o yaptırmış diye gazete manşetlerindeydi bir orta.

İMARSIZ KAÇAK YAPILAN ANAOKULU

2014’tü sanırım.

Bu anaokulunun AKP’li Gaziosmanpaşa Belediyesi’ne ilişkin bir yerde imarsız, kaçak yapıldığı pek konuşuldu.

TBMM’de soruldu hatta nedir ne değildir diye… Yanıt geldi mi bilmem?

TOGEMDER Özel Eğitim Anaokulu’ndan bahsediyorum çocuklar. O periyot derneğin lideri Saadet Gülbaran’dı, Emine Erdoğan hanım’ın gelini, kardeşinin bayanı… Gelinleri yani…

Bu ortada… Hükümran Bağış’ın eşi Beyhan Nilser Bağış’da o periyot idare heyetindeydi…

daha sonra…

Bir olaylar bir olaylar çocuklar, hoop sitedeki bağışçıların isimlerinden Zarrab efendi apar topar çıkarıldı.

Listedeki öteki isimler kimler miydi?

Abdullah Kiğililer, Ali Yıldırımlar, Hüsnü Güreliler, Emre Belezoğlular, Erdoğan Demirörenler, Nihat Özdemirler filan…

Çok geçmedi…

Bir baktık ki web site de ortadan kaldırıldı; dernek kapatıldı vs.

TOGEMDER İDARE KONSEYİNDE

Ayol, bu ortada “odatv’yi de niçin hala açmazlar bilmem; ortada kaynadı gitti; Erdoğan’ın kararı var, site kapatılamaz diyor, dinlemiyorlar!

Birileri ısrarla ki neredeyse iki yıl olacak www.odatv.com u açmıyor açmıyor!

Hususa döneyim canım…

Geçenlerde bir bakayım dedim son durum nedir diye!

Aa, bir de ne goreyim site de dernek de bir daha aktif ya…

Hasret Nebati hanım da idare kurulundaymış…

Pek çalışkan vallahi…

NEBATİ AİLESİNİN DERNEK VAKIF MERAKI

Malum eşi beyefendinin dernekler geçmişi de pek kalabalık…

TÜRGEV… MÜSİAD… ENSAR… TÜGVA…

İlim Yayma Cemiyeti falan filan değil de…

Ve ancak… Benim dikkatimi çeken ÜTEV oldu son günlerde…

“Ümmetin Temcilcileri Vakfı” yani…

Nureddin Nebati vakfın lideri, eşi hanımefendi Hasret Hanım ise yardımcısı…

Saymanı oğlu Muhammed Süleyman Nebati, üyesi de kızı Emine Serra Nebati.

Çekirdek aile vakfı diyelim…

Bilemedim şimdi!

Allah bağışlasın iki evlatları daha var. Daha küçük onlar dernek vakıf işinde değiller: Ayşe Erva ortaokulda, Eslem ise 3 yaşında…

“5 DOLARA ALIP 150 DOLARA SATMAK İSTİYORUM”

Kardeşler konusuna hiç girmeyeyim şekerim, onlar öteki…

Hani… Bir vakitler bir gazeteye röportaj vermişti de Nebati kardeşler, Bakan beyefendi 2001 krizinden nasıl karlı çıktıklarını anlatmıştı ballandıra ballandıra…

Kardeşi Seyid Nebati ise,” … Pekin’de B&G Store açmak, hatta Versace’nin yaptığı üzere Çin’den 5 dolara alıp 150 dolara satmak üzere hayallerim var” demişti hani…

Yani…

Bakmayın siz Bakan beyin eşim “ev kadını” söylemiş olduğine, maşallah 2015 seçimlerinde de eşi beyefendi kadar çalışmış…

O denli tabi, bürokrat eşi olmak kolay mı?

Bu ortada Aile Arap-Naimi aşiretinden biliyorsunuz…

Meşhurdur, soyları ta Umman’a kadar masraf derler, Halep civarı daima bu aşiretten çocuklar; “Beni Naimi” diye Hatay’da da var biliyorum birtakım uzantıları…

E, kalabalıklar da… esasen 10 kardeş biliyorsunuz Bakan beyefendi, ayol aşireti bırak yalnızca aileden, çoluk çocuktan oy gelse bir sıfır öndeler yani…

CHP’YE HDP’YE ÇATTI

E, sır da değil tabi. Bakan beyefendi 2015’de seçimlere katıldığında aşiret takviyesi fazlacatu…

Hatta bir defasında akrabaları 41 koyun kurban kestiler o derece…

Bir konuşma yaptı akrabalarıyla bir ortadayken o gün, “CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP Önderi Selahattin Demirtaş’ı da çattı…

Hatta…

“Birileri ‘Diyanet kalksın’ der. Biz, ‘Müslümanız’ diyoruz. Birileri ‘bizim Kabemiz Taksim’ der, biz ise ‘Kabemiz Mekke’ diyoruz” filan dedi.

Siyasete ısınma çeşitleri mı diyelim?

DAVUTOĞLU BAŞBAKAN İKEN ÖVGÜLER ÖVGÜLER

Tabi, o devir bir nevi süreksiz başbakandı Davutoğlu. O konuşmada, “Taş üstüne taş koyan, hizmet üreten, hizmet üretirken de varlığını bu ülkeye emanet eden AK Parti’nin Genel Lideri Ahmet

Davutoğlu’nun yardımcısı sıfatıyla, Başbakan’ın yolunda olan, bir hizmetkarın dava ferdiyiz, inşallah” diye başladı konuşmaya…

Artık görüşüyorlar mı bilmem…

Velakin Davutoğlu Bakan Nebati nazaranve geldiğinde ismini zikretmese de bir tweet attı ortalık karıştı;

“1998’den 2018’e kadar, 20 yılda Türkiye toplam 5 Maliye Bakanı gördü. Maşallah 2018’de Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçildiğinden beri 3 yılda 3 Maliye Bakanı gördük! Bunun ismi kurumsal çöküştür!”

Ay, her neyse, fazlaca karıştırmayayım artık…

KIZI GÖRMÜŞ BEĞENMİŞ

Eşi hanımefendi ile nasıl nerede tanışmış onu anlatayım ben size…

1994 yılında evlenmişler, bir düğünde mi ne görmüş eşini, epey beğenmiş de annesine göstermiş…

Olur mu olur demiş kayınvalide…

Bir yıla kalmadan da davullu zurnalı düğün yapmışlar…

Her ne kadar eşim konut bayanı dese de pek aktif dedim ya… Vaktinde seçimlerde kapı kapı dolaşıp ziyaretler de yaptı.

E, olağan tabi… Olacak!

Eş- dost, akraba konut ziyaretlerinden tutun da bölgenin değerli kanaat önderlerine, pirlerine kadar gidildi…

Kazanlar kaynadı, pilavlar yapıldı falan filan…

E, muvaffak da oldular, seçim kazanıldı tabi…

Süratli bir yükseliş yani…

Şunun şurasında beş-altı sene ki çocuklar ülkenin en değerli bakanlarından biri oluverdi Nureddin Nebati beyefendi…

Kendine pek güveniyor, konuşuyor da konuşuyor…

Haydi inşallah ne diyeyim…

Hürrem Elmasçı

ALINTIDIR