Otel odasında meyyit bulunan 17 yaşındaki Nuray’ın katili, eski nişanlısı mı? Ailenin tezleri müthiş

Firat34

New member
Kentte 18 Ocak 2020’de annesinin kuzeni Birol K.’nin cinsel istismarına maruz kaldığını sav eden Nuray Demir, teyzesiyle polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Demir, şikayetinde, 3 kere evlilik yapan, 3 çocuk ve 2 torunu olan akrabası Birol K.’nin, var isek bölgesindeki ormana gdolayıp, kendisine cinsel istismarda bulunduğunu öne sürdü. Olay daha sonrası yapılan sıhhat muayenesinde, cinsel istismar bulguları ortaya çıktı. Şikayetin akabinde sonraki gün konutunda gözaltına alınan ve suçlamaları kabul etmeyen Birol K., tutuklandı. Antalya 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma daha sonrası Birol K., isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı.

OTEL ÇALIŞANLARI MEYYİT BULDU

Yargılama sürerken, Nuray Demir’e ulaşamayan yakınları, kayıp ihbarında bulundu. Muratpaşa ilçesi Tahılpazarı Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı’ndaki otel odasına dün saat 15.30 sıralarında temizlemek için giren nazaranvliler, Nuray Demir’in çıplak biçimde hareketsiz olduğunu gördü. İhbarla olay yerine sevk edilen sıhhat gruplarınca yapılan denetimde, Nuray Demir’in ömrünü kaybettiği belirlendi. Demir’in boynunda kızarıklıklar olduğunu belirleyen polis de boğularak öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde durdu. Demir’in cansız vücudu, otopsi için morga kaldırılırken, olay ile ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

“HAYATIMIN MANASI BİTTİ”

Olayın akabinde anne Fatmana Gül ve yakınları, büyük ıstırap yaşadı. Gözyaşı döken Fatmana Gül, “Yemin ediyorum, epey özledim. Şu an öpesim, sarılasım var. goresim var, ‘Bir sefer bakılırsayim’ dedim, beni yanına götürmediler. ‘Beni görür görmez uyanır’ dedim. ‘Uyanmaz’ dediler. Allah’ım sabır ver. ömrümün manası bitti, ömrüm bitti. Koca bir sıfır oldu, her şeyi sildim” dedi. Nuray Demir’in teyzesi Işık Çevik de yeğeninden haber alamadıkları andan itibaren polis merkezine giderek, kayıp ihbarında bulunduklarını belirtip, “Nuray’ın birlikte dışarı çıktığı arkadaşı, nişanlısı T.B.’nin yeğenimi tehdit ettiğini söylemiş oldu. Bunu polise de söylemiş oldum. Nuray’ı, zorla kolundan tutarak otele götürmüş” diye konuştu.

“YA YÜZÜĞÜ TAKARSIN YA DA SENİ ÖLDÜRÜRÜM’ DEMİŞ”

Nuray’ın kız arkadaşıyla sinemaya gitmek için meskenden çıktığını kaydeden Parıltı Çevik, “hemen sonrasında nişanlısı T.B., Nuray’ı arayarak son bir defa konuşmak istediğini söylemiş. Nişanlısı, Nuray’ı sinema salonu önünden götürmeye çalışıyor. Arkadaşı da bu duruma şahit. Nişanlısı Nuray’ı tehdit ediyor. ‘Ya benimle tekrar barışır, nişan yüzüğünü takarsın ya da seni öldürürüm’ diye tehdit ediyor. Nuray’ı zorla konuşmak için otele gdolayıyor. sonrasındasında Nuray’ın cansız vücuduna ulaşılıyor” dedi. Nuray’ın, nişanlısı T.B.’den ayrıldığını söyleyen Çevik, “Nişanlısı çok kıskanç bir insandı. Nişanı atmıştı. Nişanlısı T.B., buraya gelerek barışmak istemiş. Nuray da bunu istemedi” diye konuştu.

“NURAY, SENİ KORUYAMADIM”

Nuray Demir’in cenazesi, bu sabah defin için morgdan alındı. Cenazeyi teslim almaya gelen teyze Işık Çevik, eşi Bayram Çevik’e sarılıp, dizlerinin üzerine çökerek gözyaşı döktü. Cenaze alındığı sırada yakınlarının takviyesiyle ayakta durabilen Çevik, “Nuray, seni koruyamadım. Alamadım o pisliğin elinden” dedi.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Nuray Demir’in cenazesi, Konya’nın Beyşehir ilçesinde toprağa verilmek üzere cenaze aracıyla yola çıkarıldı. Öte yandan Demir’in cansız vücudundaki incelemede; yüzünde küçük kanamalar, boynunda morluklar olduğu, kesin vefat niçininin otopsi daha sonrası belirli olacağı öğrenildi. Soruşturma sürüyor.

Demirören Haber Ajansı / 3. Sayfa

Antalya, Polis, Ocak, Otel, 3. Sayfa, Aktüel, Haberler