Pitbull akınında yaralanan Asiye’ye en kısa müddette doku nakli yapılacak

sable

New member
GAZİANTEP (DHA) – GAZİANTEP’te, oturdukları sitenin bahçesinde oynarken pitbull cinsi 2 köpeğin hücumunda yaralanan, daha sonrasında Antalya’ya sevk edilen Asiye Ateş’in (4) Akdeniz Üniversitesi Pediatri Ağır Bakım Ünitesi’nde tedavisi sürüyor. Minik Asiye’ye en kısa müddette Prof. Dr. Ömer Özkan ve takımı tarafınca doku nakli yapılması bekleniyor.

Gaziantep‘te Beştepe Mahallesi’nde, 22 Aralık günü bir sitede apartman vazifelisi olarak çalışan Hüseyin Ateş’in kızı Asiye, bahçede oyun oynarken 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Asiye’nin çığlıklarını duyanlar, yardıma koştu. kuvvetlikle kurtarılan Asiye Ateş’e birinci müdahale, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yapıldı. Akabinde özel bir hastaneye sevk edilen Asiye Ateş, ameliyat oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatıyla Asiye, gerekli hazırlıklar yapıldıktan daha sonra dün sabaha karşı Sıhhat Bakanlığı’nca nazaranvlendirilen ambulans uçakla Antalya’ya getirildi. Ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne gdolayılen Asiye, Pediatri Ağır Bakım Ünitesi’nde tedaviye alındı.Asiye’nin genel durumunun düzgün olduğu, ağır bakım ünitesinde takibinin yapıldığı kaydedildi. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Kısmı tarafınca takip edilen Asiye’nin doku nakli ameliyatının, enfeksiyon bulguları değerlendirilip en kısa müddet içerisinde yapılacağı açıklandı. Asiye’nin tedavisini Prof. Dr. Ömer Özkan’ın sürdüreceği kaydedildi.CUMHURBAŞKANI ASİYE’NİN BABASIYLA GÖRÜŞTÜCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gece Asiye Ateş’in babası Hüseyin Ateş ile telefonda görüştü. toplantıda Erdoğan, “Asiye’nin gözlerinden öpüyorum. Ben devamlı Ömer Bey’le irtibat halinde olacağım. Rabbim şifalar versin inşallah. Gerek vali beyefendi, gerekse de belediye liderimiz Fatma Hanım gereğini yapar. Asiye’nin gözlerinden öpüyorum. Rabbimden şifalar diliyorum. Namazlarda dua edeceğim” dedi.ANNE BABASI AĞIR BAKIM ÖNÜNDE BEKLİYOR

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Pediatri Ağır Bakım Ünitesi önünde bekleyen Ateş ailesi, kızları Asiye’nin sıhhatine kavuşacağı günü bekliyor. Baba Hüseyin Ateş, Cumhurbaşkanı ile görüştüklerini ve takviyelerini esirgemediğini anlattı. Asiye’nin annesinin ise ağır bakıma girdiği ve kızına yemek yedirdiği öğrenildi.

Demirören Haber Ajansı / Aslı Duran – Son Dakika Haberleri