Prematüre bebekler için pasta kesildi

sable

New member
ERZURUM (İHA) – Prematüre bebekler için pasta kesildi

Dünya Prematüre Günü kapsamında Kent Hastanesinde farkındalık aktifliği düzenlendi

ERZURUM – Erzurum‘da 17 Kasım Dünya Prematüre Günü aktiflikleri bir hafta ertelemeli olarak yapıldı.

Erzurum Kent Hastanesinde düzenlenen aktiflikte pasta kesiti yapıldı prematüre çocuk anneleri ödüllendirildi.

Erzurum Kent Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Hakkı Tör, Dünya Prematüre Günü aktiflikleri kapsamında Erzurum Kent Hastanesinde yeni doğanlar için 95 yatak kapasiteleri bulunduğunu belirterek, “Yeni doğan ünitesinde nazaranvli hekimler, hemşireler ve anneler yoğum bakım ünitesinde annelerin moral bulmaları açısından yaş pasta kestiler. Yenidünyaya gelecek olan bebekler için yatak kapasitesi artırılabiliyor. Hastanemizde bir daha yeni doğan bebekler için 36 adet yatak kapasiteli anne otelimiz bulunuyor. Burada yeni doğan bebekleri olağan kilolarına gelinceye kadar takip ediyoruz. Ünitemizde anne ve bebeğinin uyumlu olmaları evreleri da takip ediliyor. Ahenk odalarımızda anne ve bebeğini 24 saat aslına göre takip ediyoruz. Bizlerle bu hisleri paylaşan hocalarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Çocuk Sıhhati ve Hastalıkları Ana Bilim Kısmı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Kahveci ise her yıl 17 Kasım’da “Dünya Prematüre Günü” aktiflikleri yapıldığını tabir ederek, “Yeni doğan bakım ünitesi 2007 yılında kurulmuştu, birinci kuruluşta 20 yatak kapasitesine sahipti, lakin bu sayı gün geçtikçe arttı 35 yatağa kadar çıkarıldı. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet veren hastanemiz Kent Hastanesinin kurulması ve faaliyete geçmesi ile bir arada ünitemizi buraya taşıdık. 2021 yılı ocak ayı itibariyle Nenehatun Bayan Doğum Hastanemizi birleştirdik. Şu an hastanemizde çocuk ağır bakım ünitesi olarak 95 yatak kapasitesine sahip, bu kapasitemiz ben 100 yatağı da aşabiliyor. Ünitemizde epey küçük hastalarımızı yatırıyoruz. Çocuk ve anne otelimiz mevcut. Hastanemiz üst seviye ileri bir merkez pozisyonundadır. Tabibinden hemşiresine varıncaya kadar ağır bir çalışma içerisindeyiz. Hastane idaremize de teşekkür ederim ileri derecede hizmet sunuyorlar” diye konuştu.

Aktifliğe katılan Anne Zeynep Naz ise yaşadığı süreci şöyleki anlattı; “Doğum sancılarım artınca hastaneye geldim. Sezaryenle doğum yapıldı. Bebeğim şu an sağlıklı biçimde yanımda. Hekimine ve hemşiresine herkese teşekkür ederim. Bir anne olarak epeyce memnunum. Emeği geçenlere bir daha söylüyorum teşekkür ederim.”

Konuşmaların akabinde pasta bölümü yapıldı, ağır bakım ünitesinde yatan minik bebekler nazaranvli hekim ve hemşireler nezaretinde ziyaret edildi.

Kadına şiddettin en büyük nedeni sizce nedir?#KadınaŞiddeteHayır

— Haberler (@Haberler) November 25, 2021

İhlas Haber Ajansı / Şahap Gürler – Son Dakika Haberleri