Sağlık çalışanını darp etmişti! Tahliye edildi

ahmetbeyler

Active member

Damla GÜLER/ milliyet.com.tr İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde çalışan Rıfat Babayiğit maskesini düzgün takmayan Furkan Torman’ı uyarmıştı. Babayiğit’in kendisini uyarmasına sinirlenen Torman, sağlık çalışanını darp etmişti. Yapılan saldırının ardından Rıfat Babayiğit’in sol gözünde yüzde 95 görme kaybı olmuştu.

Olayın ardından birbirinden şikayetçi olan taraflar hakkında dava açıldı. İstanbul 24. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Furkan Torman SEGBİS sistemi ile katıldı. Mağdur Rıfat Babayiğit ise duruşmaya katılmadı.

Darp edilen sağlık çalışanı: Şu an sol gözüm görmüyor

“KORKU VE PANİĞE KAPILDIM”

Duruşmada söz verilen sanık Torman, olaydan dolayı çok pişman olduğunu söyleyerek, “Kasıtlı olarak yaptığım bir şey değildi. Karşı tarafın hakareti ve nişanlımın bayılması neticesinde korku ve paniğe kapıldığım için yaptım” dedi. Sanık ayrıca tahliyesini talep ederek, “Cezaevinde Covid 19 nedeniyle bir arkadaşımız vefat etmiştir. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Alınan beyanların ardından ara kararını açıklayan mahkeme sanığın tutuklu kaldığı süreyi göz önüne alarak tahliyesine karar verdi.