Sinan Bolat niye Ulusal Grup’ya çağrıldı? Kuntz her insanın merak ettiği soruya cevap verdi

Firat34

New member
A Ulusal Kadro’nun yeni teknik yöneticisi Stefan Kuntz, birinci maçına Norveç karşısında çıkacak. Alman hoca güçlü müsabaka öncesinde açıklamalarda bulundu. Kadroda genç ve tecrübeli futbolcularla bir istikrar yaratmak istediğini söyleyen Kuntz, ulusal kalecilerle ilgili fikirlerini de paylaştı.

Stefan Kuntz’un açıklamaları şu biçimde:

“MAÇLARA GİDİP FUTBOLCULARI İZLEDİM”

“Son maçların tahlilleri yapıldı, Galatasaray, Trabzonspor, Lille üzere kadroların maçlarını gidip izledim, biroldukca doneyi gözledim. hiç biri, oyuncularımla alanda olup, nasıl performans gösterdiklerini görmekten düzgün olamaz. Bunları yaptım.

“FUTBOLCULARIMA HERKESİN KADRONUN MODÜLÜ OLDUĞUNDAN BAHSETTİM”

Evlilikte de ortak bir gaye uğruna bir ortaya gelmişsinizdir ve memnunsunuzdur. Oyuncularımla da konuşmalar yaptım, karar vakti olduğunu hatırlattım. Tahminen birinci başta müddet alamayacak oyuncular olduğunu, bu kararlara hürmet duyulması gerektiğini söylemiş oldum. Hiç kimsenin kendisini makus hissetmemesi gerektiğinden, her insanın ekibin modülü olduğundan bahsettim.

“TEHLİKELİ BİR DURUM”

Sakatımız yok lakin 3 cezalımız var. Çağlar, Ozan Kabak ve Orkun yok. Norveç’teki eksikler avantaj değil. Bu oyuncular olmayabilir ancak yerlerine oynayacak isimler kendilerini göstermek isteyecek, şevkle oynayacak, bu tehlikeli bir durum. Haaland, Sörloth, King üzere oyuncuların uzun vadede yerine geçemeyecekler olsa da kısa vadede iş yapabilirler.

“BÜTÜN GRUBA GEREKSİNİMİMİZ VAR”

Yeni bir sayfa açmak, insanların ne yapabileceğini yeniden göstermek için bir fırsattır. Bu kısa müddette oyuncuları güçlendirmek, daha öz inançlı alana çıkabilmeleri için bir ekip değişiklikler yaptık. Birinci gerilim testimiz geldi. Kim alana çıkacak, kim kaleye geçecek, kim yedek oturacak, bu testte kadro olmayı başarabiliyor muyuz, bunu anlayacağız. Yedek oyuncu, alandaki oyuncudan yüzde 1 bile bedelsiz değildir benim için. Oyuncular yedek kulübesinde otururken de arkadaşlarını destekleyerek ilerlemiyorsa, maksada ulaşmak güç olur. Bütün ekibe muhtaçlığımız var.

“YAPMAM GEREKEN İŞİME KONSANTRE OLMAK”

Belirli bir tansiyon olabilir ancak bu yaşayacağınız bir sevincin göstergesi. Son saatlere yaklaştığınızda bir tünele girmiş üzere hissediyorsunuz. Bir antrenör olarak alışıksınız fakat ek olarak yeni bir ülkenin ulusal kadrosu için çizgide olacağım, muvaffakiyet elde etmeye çalışacağım. Bu da son derece olumlu bir heyecan yaratıyor. En nihayetinde yapmam gereken işime konsantre olmak.

“DENGE OLUŞTURMAYA ÇALIŞTIM”

Oyuncuların son maçlarını izledim, yaşlı ve genç oyuncular içinde bir istikrar oluşturmaya çalıştım. Bu iki jenerasyon içinde istikrar yaratmak başarıyı getirecektir. Bir tarafta tecrübe, bir tarafta korkusuzluk var. Bu kombinasyonu bir ortaya getirdik, nasıl bir futbol oynamak istediğimizi düşünerek bir takım oluşturdum. Bu birinci takım, bundan daha sonra ulusal ekibe katılacağın garanti değil. Şu anda takımda olmayıp gelecekte kadroya dahil olacaklar olabilir.

“KALECİ ANTRENÖRLERİ İZLENİMLERİNİ PAYLAŞTI”

Türkiye
‘de kaleci sorununun büyük bir sorun olduğunu biliyorum. İki genç, bir tecrübeli kaleci aldım. Kaleci antrenörleri, kaleciler konusundaki izlenimlerini paylaştı ve bunun sonunda nihai sonucu verdik”