Stephen Colbert ve Whoopi Goldberg Vatikan'da Papa ile buluştu. Şaka değil.

Tuncer

New member
Dinleyiciler arasında Francis, 40 yıldır dua ettiğini söylediği St. Thomas More'a atfedilen “İyi Ruh Hali İçin Dua”dan defalarca alıntı yaptı. “Bu duayı biliyor musun? Bilmelisin,” dedi.

Ayrıca orada bulunan herkesle el sıkıştı.

Bayan Louis-Dreyfus daha sonra “'Beni davet ettiğiniz için teşekkür ederim ve Tanrı sizi korusun' dedim” dedi. “Ve 'Tanrı seni korusun' dedi, bu önemli bir şeydi.” Şöyle ekledi: “Çok güzel konuştu; yani bize bir çeviri verdiler. Bu yüzden yorumlarının gerçekten harika olduğunu düşünüyorum.

Whoopi Goldberg, geçen yılki bir toplantıda papaya “Kardeş Perde 3” filminde bir rol teklif etmesiyle şaka yapmıştı – o zamanlar “biraz hayran gibi görünüyor” demişti – ve ziyaretin “çok anlamlı” olduğunu söylemişti. hızlıydı, gerçekten sevgi doluydu ve beni mutlu etti.”

Cuma günkü etkinlikte yer alan bazı komedyenler, 1999 yapımı “Dogma” filminde “13. Havari” Rufus'u canlandıran Bay Rock da dahil olmak üzere, Katolikler arasında ilgi uyandıran projelerde yer aldı. Bazı Hıristiyan gruplar filmi saygısızlık ve küfür olmakla eleştirdi. O dönemde yapılan bir röportajda komedyen filmi şu sözlerle savunmuştu: “Eğer bu konuda üzülüyorsan Tanrı'ya daha çok saygısızlık etmiş oluyorsun.”

Dinleyicilerin sonunda Francis orada bulunanları kutsadı. Onlara, “İnsanları, özellikle de zor zamanlar geçirenleri hayata umutla bakmaya teşvik etmeye devam edin” dedi. “Gerçeği çelişkileriyle birlikte bir gülümsemeyle görmemize ve daha iyi bir dünyanın hayalini kurmamıza yardım et!”

Papa daha sonra daha ciddi meselelere döndü: Yapay zekanın etkisini tartışmak üzere dünyanın en zengin büyük demokrasilerinin liderlerinin katıldığı bir toplantı olan G7 zirvesine katılmak üzere güney İtalya'ya gitti.