Sultan Selim Millet Kıraathanesi açıldı

Perez

Global Mod
Global Mod
Kağıthane Belediyesi tarafınca bünyesinde 20 bin kitap barındıran, ortasında fiyatsız internet ve ikramların da yer aldığı Sultan Selim Millet Kıraathanesi, açılış merasimiyle birlikte vatandaşların kullanmasına sunuldu. Açılış merasimine AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç, Kağıthane Belediye Lideri Mevlüt Öztekin’in yanı sıra epey sayıda vatandaş katıldı. Konuşmaların akabinde tüm protokol üyeleri sahnede açılış kurdelesi kesti. Merasim daha sonrasında Lider Öztekin ve birlikteindekiler, kütüphaneyi gezerek incelemelerde bulundu.

“HERKESİN ÇOK YÜKSEK DÜZEYDE FAYDALANACAĞI BİR ORTAMLA HAZIRLANMIŞ”

Merasim daha sonrası konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, kıraathanenin epeyce kıymetli bir yer olduğunu söyleyerek, “Özellikle birkaç mahallemize hitap etmesiyle birlikte bir bilgi hazinesinin burada yer aldığı üzere birfazlaca hoş kitabın yer aldığı değerli bir kütüphanemiz de var. beraberinde hoş bir çalışma ortamı da var yani gençlerimizin, çocuklarımızın, üniversiteye hazırlanan yahut öbür imtihanlara hazırlanan her insanın devasa yükseklikte düzeyde faydalanacağı bir ortamla hazırlanmış. Ben emeği geçen Belediye Liderimize, projede ve imalatında emeği geçen bütün kardeşlerimize hayli teşekkür ediyorum. Kaç bu biçimde hoş Millet Kıraathanesi ve kütüphanesi açılışında Rabbim bizleri bir ortaya getirmeyi nasip eylesin. Güzel uğurlu olsun” dedi.

“BÖYLE KIYMETLİ BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİĞİ İÇİN BELEDIYE LİDERİMİZİ VE TAKIMINI TEBRİK EDİYORUM”

Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç açıklamasında, “Hep birlikte açılışını yaptığımız Sultan Selim Millet Kıraathanesi’nin iyi olmasını diliyorum ben de. İçinde barındırdığı yaklaşık 20 bin kitabıyla yalnızca bir kütüphane bilgi hazinesi, bilgi yuvası değil daima birlikte şahit olduk, gördük, gezdik. Gençlerimize, yavrularımıza, bizim geleceğimizi inşa edecek yavrularımıza katkıda bulunabilecek epeyce hoş ders çalışma ortamı, vakit geçirebilecekleri, üniversiteye hazırlanabilecekleri epey hoş bir ortamla hazırlanmış. Bundan dolayı ben bu biçimdesine pahalı bir projeyi hayata geçirdiği için Belediye Liderimizi ve takımını tebrik ediyorum. Muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum, ilçemize, mahallemize ve vilayetimize iyi olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

“BU, BİZİM BU PERİYOT İÇİNDE 3. KÜTÜPHANEMIZ OLUYOR”

Kağıthane Belediye Lideri Mevlüt Öztekin ise Sultan Selim Mahallesi’nde hoş bir millet kıraathanesinin açılışında daima bir arada olduklarını belirterek, “Çok kıymetli vekilimiz, belediye liderlerimiz, epeyce kıymetli konuklarımızın katıldığı programla birlikte açılışımızı gerçekleştirmiş olduk. Ben gençlerimize, çocuklarımıza, büyüklerimize, millet kütüphanemiz yine iyi olsun diliyorum. Burada 20 binden çok kitabımız var. Biroldukca farklı alanlarda, bilim, kültür, sanatta, edebiyatta fazlaca hoş kitaplarımız var, çocuklarımızın ben bundan faydalanacağını ümit ediyorum. beraberinde bu bizim bu periyot ortasında 3. kütüphanemiz oluyor ve bütün kütüphanemizden, gerek Emniyet Konutları mahallemizde, gerek Hamidiye mahallemizde artık de Sultan Selim mahallemizdeki kütüphanemizden binlerce gencimiz yararlanacaktır. hem de biroldukça projemizi hayata geçiriyoruz. Ben bu projemizin her birisinin Kağıthane’mize, İstanbul’umuza güzel olmasını diliyorum” sözlerini kullandı.

KAYNAK: İHA