TOFAŞ’ta yeni dönem öncesi medya buluşması gerçekleştirildi

Firat34

New member
Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Ligi takımlarından TOFAŞ’ın başantrenörü Dimitrios Priftis, “Birlik halinde olan, yeterli basketbol oynayan ve alabilecek en uygun kararı alan bir kadro olmayı arzuluyoruz.” dedi.

Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’nde düzenlenen medya günü etkinliğinde mavi yeşilli oyuncularla idari ve teknik takımın 2022-2023 dönemi fotoğraf ve görüntü çekimleri gerçekleştirildi.

Organizasyonda başantrenör Dimitrios Priftis ile oyuncular Berk Uğurlu ve Boubacar Toure basın mensuplarıyla bir ortaya gelerek yeni dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Başantrenör Priftis, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeterli basketbol oynayan ve alabilecek en güzel kararı alan bir grup olmayı arzuladıklarını söylemiş oldu.

TOFAŞ’ta nazaranv almasının kendisi için yeterli bir fırsat ve epeyce heyecan verici olduğunu söz eden Priftis, “Sezon ortasında en büyük beklentim sağlıklı ve az sakatlıklı bir dönem geçirmek. Her geçen gün grubu geliştirmeye devam ediyoruz. Bunun kararında gayeye varmak istiyoruz. Türk basketboluna yeni yetenekler kazandırmak istiyoruz. Birlik halinde olan, âlâ basketbol oynayan ve alabilecek en uygun kararı alan bir ekip olmayı arzuluyoruz.” dedi.

Priftis, kulüpte aile atmosferinin olduğunu, Türkiye ligini üst sıralarda bitirebilmek için savaşacaklarını vurgulayarak, şöyleki konuştu:

“Genel Menajerimiz Tolga Öngeren ile bir görüşme yaptım. Bana kulübün planını, vizyonunu, mantalitesini anlattı. Kulübün kültürü ve mantalitesi fazlaca güzel. Çok özel bir mantaliteye sahip. Genç oyuncuları alt yapıdan çıkarmaktan gelen bir şey bu. Buraya gelerek hem kulübü birebir vakitte kenti gezme fırsatı buldum. Bu tertibin bir modülü olmak benim için kolay bir seçim oldu. Elimden gelenin en güzelini yapıyorum. Burada bir aile atmosferi var. Bu fazlaca kıymetli. Kişilik ve halk olarak birbirimize benziyoruz. Umarım bu beraberlik işe yarayacaktır. İstesek de istemesek de üstteki kadroların finansal gücü devasa yükseklikte. Elimizdeki bütçeyi kullanarak olabilecek en hoş kadrosu kurduk. bununla birlikte bu lig ortasında hürmet goren ve mücadeleci bir ekip olmamız gerekiyor. Bildiğim kadarıyla Türkiye ligi epey kuvvetli ve mücadeleci. Gruplar değerli bütçelere ve oyunculara sahipler. Olağan ki sıralamanın üst tarafında olmak istiyoruz. Bunun için savaşacağız.”

TOFAŞ Basketbol Ekibi kaptanı Berk Uğurlu ve Senegalli pivot Boubacar Toure de ekip olarak uygun bir düzeyde olduklarını ve döneme galibiyetle başlamak istediklerini tabir etti.

TOFAŞ, 2022-2023 döneminin açılış haftasında Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi’nde 1 Ekim Cumartesi günü alanında Onvo Büyükçekmece Basketbol’u ağırlayacak. Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’ndaki maç saat 18.00’de başlayacak.

Mavi yeşilliler, Basketbol Şampiyonlar Ligi A Grubu’ndaki birinci maçını 4 Ekim’de İspanya deplasmanında UCAM Murcia ile oynayacak.

Kaynak: AA / Cem Şan – Spor