Tokyo Olimpiyatları’nda şampiyon olan Mete Gazoz, yurda dönüşünde konfetilerle karşılandı

Firat34

New member
Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak yangın felaketleri yaşayan ülkemize bir nebze olsun tebessüm ettiren Mete Gazoz, havalimanında en uygun biçimde karşılandı.

Mete, yurda iner inmez şu açıklamayı yaptı:

“SADECE MADALYAYI TEMSİL EDİYORUM”

. Madalya benim boynumda olabilir fakat bu madalyayı tek başıma kazanmadım. Biz Türkiye Okçuluk Ulusal Grubu olarak 2 gün evvel tarihimizin birinci madalyasını aldık ve bu madalya ‘Altın madalya’ oldu. Ben burada yalnızca madalyayı temsil ediyorum. Ardımdaki herkese takviyeleri için teşekkür ediyorum.

“ÇOK ŞEY FEDA ETTİK”

Bu başarıyı elde etmek için gereken her şeyi yaptık. Tahminen haddinden daha fazla idman yaptık. Çok fazla şeyi feda ettik. Lakin bu altın madalyayı boynumuza taktıktan daha sonra bunların hiç bir kıymeti kalmadı. Çok keyifli ve gururluyum. Doğal ki bu altın madalya için 5 sene boyunca inanılmaz bir çalışma ortaya koyduk.

“TAKIMCA KATILMAK İSTİYORUZ”

Bir daha sonraki olimpiyatlar 3 yıl daha sonra olacak ve biz oraya altın madalyası olan bir ekip olarak hazırlanacağız. Bu defa 2 kişi değil, 3 erkek ve 3 bayandan oluşan kadroyla katılmak istiyoruz. 1 hafta boyunca bu madalyanın tadını çıkaracağız.

“HERKES ŞAMPİYON OLABİLİR”

Ben keyif aldığım sürece her vakit şampiyon olacağım. Rol model bir simge olmak için yaşım fazlaca küçük. Altın madalya almış olabilirim fakat rol model olmak için bu çabucak hemen hiç bir şey. Benden küçük arkadaşlarıma yalnızca tavsiye verebilirim. İdmanlarını aksatmasınlar, pes etmesinler. Herkes şampiyon olabilir, niye olmasın. Çok memnunum. Boynumdaki altın madalyadan çok, küçük kardeşlerime örnek olabilmek benim için daha değerli.

“MİLYONLARCA DEFA ATTIM”

Ben orada 1 sefer ok atmış üzere görünüyorum ancak 5 yıl boyunca ben o oku yüzbinlerce, milyonlarca attım. Uyurken bile başımda kuruyordum, finale çıktığımı ve o oku attığımı düşündüm daima. Önümüzdeki 1 hafta ağır biçimde kutlamalar devam edecektir fakat idmanlara başlamam gerekiyor. 1 ay daha sonra Dünya Şampiyonası var ve bu kere Olimpiyat Şampiyonu olarak katılacağım. Şampiyon olmamış üzere antrenmanlarıma devam etmem gerekiyor.”