Tolunay Kafkas’ın olay itirafı daha sonrası Fenerbahçeliler yaşananlara şükretti: Uygun ki nasip olmadı

Firat34

New member
Ümit Ulusal Kadro’nun başındaki performansıyla sık sık tenkit oklarının maksadı olan teknik yönetici Tolunay Kafkas, NTV’ye konuştu. Futbolculuk mesleğiyle ilgili konuşan Kafkas, dikkat çeken bir itirafta bulundu.

“FENERBAHÇE’DE OYNARDIM”

Ali Şen’in başkanlığı devrinde Fenerbahçe‘nin kapısından döndüğünü belirten Tolunay Kafkas, ” Fenerbahçe‘de olağan ki oynardım. O periyot çıkan haberler hakikat. O periyodun lideri Ali Şen ile biz anlaştık. Fakat bu transferi çeviren Ünal Karaman’dır. Benim için bir ağabeydi her vakit. O periyot ya ben satılacaktım ya da Küçük Orhan satılacaktı. Ben kaldım, Orhan Beşiktaş’a gitti.” dedi.

TARAFTAR ŞÜKRETTİ

Futbolculuğu devrinde Trabzonspor ile özdeşleşen Tolunay Kafkas‘ın bu açıklaması daha sonrası Fenerbahçe taraftarı, “Fenerbahçe’nin verilmiş sadakası varmış.” ve “İyi ki Fenerbahçe forması Tolunay Kafkas‘a nasip olmadı.” yorumlarında bulundu.

“MİLLİ GRUP’TA BAŞARILIYIM”

Ümit Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi olarak başarılı mısınız? sorusuna ise Kafkas, “Evet! Ümit Ulusal grup vaktinde 18 tane oyuncuyu üst verdik. Genç ulusal ekiplerde U17 Kadrosu 2 defa Avrupa Şampiyonası’na 1 sefer Dünya Şampiyonası’na katıldı. U19 ekibi Avrupa Şampiyonası’na katıldı. U23 Grubu İslam Oyunları’nda altın madalya aldı. Bizim referansımız oyunculardır. Tolunay Kafkas ile ilgili bir bilgi almak istiyorsanız beni oyunculara sormalısınız. Ne yaptığımı, onları nasıl geliştirdiğimi öğrenebilirsiniz.” karşılığını verdi.

Tolunay Kafkas’ın açıklamalarının devamı şu biçimde:

“OLGUNLAŞAN BİR TOLUNAY VAR”

“Öfke epey enteresan bir his. Çok yüksekte tutarsanız saldırgan, alçakta tutarsanız korkak olursunuz ancak orta düzeyde tutarsanız yüreğinizi artırır. Yanılgılar yaptım lakin bunu pişirip pişirip önüme getiriyorlar. 15 yılki Tolunay ile şimdiki birebir değil. Artık olgunlaşan bir Tolunay var.

“TRABZONSPORLU OLDUK”

Ünal Karaman transfer olduğum periyot Trabzonspor’a gitmem için büyük bir takviye vardı. Biz de öteki gruba bakmadık ve Trabzonspor’a gitmek istedik ve Trabzonsporlu olduk. İnsan kazandıkça özgüveni artar. Trabzonspor’da bizim olduğumuz periyot şampiyonluk haricinde bu grup her şeyi yaptı. Özgüvenimiz tavan yapmıştı.”