Urartu Göz Güney Kore’den hasta kabul etti

sable

New member
VAN (İHA) – Urartu Göz Güney Kore’den hasta kabul etti

VAN – Van‘da yıllardır bölgeye sıhhat hizmeti sunan Urartu Göz, Güney Kore’den hasta kabul etti.

Güney Kore’de yaşayan Esra Hasar İnayat, gözlerindeki sorun niçiniyle Urartu Göz merkezine geldi. Burada ameliyat olmak istediğini söz eden İnayat, “Eski bir göz sorunumdan dolayı yıllardır gözlük ve lens kullanmak durumunda kaldım. Artık göz derecemin ilerlemesi durduğu için ameliyat olmak istiyorum. Tanıdığım, duyduğum ve öbür sağlıkçı olan aile üyelerimin de fazlaca mutlu olduğu bir hastane olduğu için bende itimatla geldim. Büsbütün kendimi inançlı ellere bırakmak istedim. Beni Türk tabiplerine emanet edin, şiarıyla inançlı ellerde, inançlı biçimde operasyonumu gerçekleştirmek istedim” dedi.

Urartu Göz Başhekimi Operatör Dr. Baran Bari İlhan ise yurt haricinden hasta kabul etmenin mesleksel bir tatmin sağladığını vurgulayarak, “Bir tabip olarak yurt haricinden bile artık kurumunuzun ve şahsınızın tercih edinilebiliyor olması gurur verici bir şeydir. Mesleksel tatminin değerli bir tarafı de budur. Ben 1999’den beri Van‘dayım. Çok şükür bu güne kadar insanımıza yararımızın dokunması için elimizden geleni yaptık. Bu kadar yıllık istikrarda, bu biçimde ekstrem gelişlere kadar vesile olmuş olduğunu görmek te bizi keyifli ediyor” sözlerini kullandı.

Türkiye’de son senelerda sıhhat turizminin süratle arttığını lisana getiren İlhan, ” Van‘ın dezavantajı, uçak ulaşımın zayıf olmasıdır. Azerbaycan‘dan, Nahçıvan’dan, Kuzey Irak’tan epey sayıda hasta gelmek istiyor. Lakin karayolları ile gelişler sıkıntı oluyor. Karayolu ile Van‘a gelinceye kadar, havayoluyla Ankara yahut İstanbul’a ulaşmaları daha kolay olduğu için, yüklü beşerler bu sefer büyükşehirleri tercih etmek durumunda kalıyorlar. Yoksa çabucak yanı başımızdalar ve daha rahat gelip gidebilecekler. İnşallah büyüklerimizden Van‘ın hem Kuzey Irak hem Azerbaycan hem İran’dan direk Van hava limanına o istikametli ulaşımı sağlanırsa, bunun Van’a hem sıhhat turizmi açısından tıpkı vakitte öbür iktisat istikameti ile büyük bir yarar sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Atilla İdiz – Son Dakika Haberleri