Yusuf Demir krizi büyüyor! Dursun Özbek deklare etti

Firat34

New member
Okan Buruk’un maç sonu basın toplantısında Yusuf Demir açıklaması ile başlayan ulusal grup polemiği sürüyor. Buruk’un, “Yusuf niye ulusal ekipte yok bilmiyorum.” açıklamalarının üzerine gelişen olayda birinci karşılığı eski Ulusal kadro hocası Şenol Güneş yapmış ve akabinde 21 yaş altı ulusal grup antrenörü Tolunay Kafkas’ta dahil olarak, açıklamalarda bulunmuştu. Yusuf Demir polemiğinde bu seferde Galatasaray Lideri Dursun Özbek konuştu.

YUSUF DEMİR İÇİN BİR AÇIKLAMADA DURSUN ÖZBEK’DEN GELDİ

Son günlerin gündem ismi Yusuf Demir için lider Özbek, “Yusuf Demir ile ilgili temaslarımız sürüyor. Değerli bir oyuncu. Türk Ulusal Grubu’nun Yusuf’u kazanması gerektiğini düşünüyorum. Temaslarımız var, Türkiye Futbol Federasyonu’nun da müspet bakacağını düşünüyorum.” açıklamalarını yaptı.

“DİKKATLİ KONUŞMAK LAZIM”

21 yaş altı ulusal ekibi çalıştıran Tolunay Kafkas da, Yusuf Demir ile ilgili konuşmuş ve açıklamasında: “Kendi açımızdan bir şeyleri atlamış olsak şunu fazlaca açık söylerim: ‘Bu bizim kusurumuz. Özür dileriz.’ Fakat Yusuf Demir konusunda bu biçimde bir durum kelam konusu değil. Burada Yusuf Demir’in tercihi ile ilgili bir durum kelam konusu.” demişti. Kafkas açıklamalarına bir yenisini ekleyerek, “Yusuf Demir’i biz davet ettik, elimizde yazılar var. Bunu konuşurken dikkatli konuşmak lazım. Yusuf’un bir tercih yapması gerekiyordu, Avusturya Ulusal Grubu’nu seçti. Okan Buruk benim arkadaşım. Kullandığı sözleri bilerek konuşmak lazım bu işlerde.” dedi.

TARTIŞMAYI BAŞLATAN OKAN BURUK OLMUŞTU

Okan Buruk açıklamalarında: “Yusuf Demir hayli kaliteli, fazlaca yetenekli. Bunu oyuna girince gösterdi. Yusuf’u keşke Türk olarak oynatabilsek. Her şeyi Türk olan çocuk ulusal grup tercihi nasıl olmuş, onu da bilmiyoruz. Biz mi tercih etmedik o mu Türkiye’yi tercih etmedi? Türk olan bir oyuncunun Türk olarak oynaması gerekiyor. Yalnızca Galatasaray değil, tüm oyuncuların. Bilhassa Türk pasaportu olan, Türk aileye sahip olan bizden birilerinin yabancı olarak oynaması makus bir durum” demişti.

İLK KARŞILIĞI ŞENOL GÜNEŞ VERMİŞTİ

Okan Buruk’un açıklamalarından daha sonra periyodun Ulusal Teknik Yöneticisi Şenol Güneş husus hakkında açıklamalarda bulundu. “Yusuf Demir’i Ulusal Kadroya siz almamışsınız tezlerini ne söylemek istersiniz?” sorusuna Güneş: “Yok o denli bir şey, bu biçimde 16-17 yaşındaydı, esasen Avusturya Ümit ulusal grubunda oynuyordu. Avusturya ulusal grubunu seçmişti. O devir oraya gidip Mert Müldür’ü aldım, Yusuf’u niye almayayım fakat o tercihini yapmıştı. Avusturya, Ercan Kara ile birlikte Yusuf’u aldı” tabirlerini kullanmıştı.

TÜRK PASAPORTU DAHİ YOK

Diğer yandan edinilen bilgilere göre ise FIFA’nın tanıdığı Avusturya formasıyla 3 resmi maçta forma giyen Yusuf Demir ulusal grup değiştirme hakkından yararlanamıyor. Sebep olarak ise Avusturya Ulusal Kadrosunda resmi maçlarda nazaranv alması ve ayrıyeten oyuncunun Türk pasaportunun bulunmaması olarak gösteriliyor.