3 düşük daha sonrası rahmi alınması gerektiği söylenen hasta sıhhatine kavuştu

sable

New member
DİYARBAKIR (İHA) – 3 düşük daha sonrası rahmi alınması gerektiği söylenen hasta sıhhatine kavuştu

DİYARBAKIR – Diyarbakır‘da 40 yaşındaki Kısmet Kaçmaz, 3 düşük daha sonrası şiddetli ağrı ve kanama şikayetiyle Bayan ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer’e gitti. Prof. Dr. Çoksüer, yaptığı operasyonla hastanın rahminden hayli sayıda miyom çıkartarak sağlıklı gebelik için tedavi başlattı.

Diyarbakır’da yaşayan 40 yaşındaki Kısmet Kaçmaz, çocuk sahibi olmak istedi. Kaçmaz, yaşadığı 3 düşük daha sonrası Bayan ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer’ başvurdu. Prof. Dr. Çoksüer, yaptığı analizler kararı hastada epeyce sayıda miyom olduğunu tespit etti. Prof. Dr. Çoksüer, yaptığı operasyonla hastanın rahminden hayli sayıda miyom alarak tedavi daha sonrası sağlıklı gebelik için tedaviler uygulayacaklarını söz etti.

“İnşallah çocuk sahibi olması için çabalayacağız”

Yapılan tedaviye ait bilgi veren Prof. Dr. Hakan Çoksüer, hastada çocuk istediği olduğu için miyomları ameliyatla aldıklarını söz etti. Prof. Dr. Çoksüer, “Çocuk isteği niçiniyle doğal epeyce sayıda miyom vardı. Çok sayıda miyomlar olduğu için rahim alma önerilmiş ancak biz de kendisine baktığımızda çocuk isteği olduğu için rahmi almadan yalnızca bütün rahmin miyomlardan temizleme süreci yaptık. Şu anda hastamız natürel mümkün olduğu kadar buradaki maksat rahmi korumak. Zira şayet çocuk isteği olanlarda biz bunu yapıyoruz. Şu anda çok sağlıklı bir biçimde miyomlarımızı aldık. Kanama denetimini de yaptık. Şu anda çok güzel, sağlıklı bir biçimde oldu. Bundan daha sonraki etap inşallah çocuk sahibi olması için çabalayacağız” dedi.

“Miyomları sağlıklı bir biçimde hepsini temizledik”

Miyomlar gebeliği engellediğini kaydeden Prof. Dr. Çoksüer, “Lokasyona baktığımızda rahim kanalında olması gebeliği engelliyor ve düşük yapmaya niye olabiliyor. bununla birlikte epey sayıda olması da kanala baskı yaptığı için ve kanalın içerisine geçtiği için olağan hem hamile kalmayı engelliyor tıpkı vakitte düşük yapmayı o yüzden düşük yapan hastalarda altta yatan sebep şayet miyomsa bu hastaları miyomdan arındırıyoruz. Miyomun boyutları da kıymetli ve yerleştiği yerde. Bu miyomlar sağlıklı bir biçimde hepsini temizledik” diye konuştu.

“Ben epeyce geç kaldım, pişmanım”

Birfazlaca yere başvurduğunu ve kendisine rahminin alınacağını aktardıklarını belirten Kısmet Kaçmaz (40), “bir evvel esasen üç tane düşük yaptım miyomlardan dolayı. Hekimler söylemiş oldu. Birçok yerde rahmin alınacak durum olduğunu söylemiş olduler. Ben ameliyat olmak istemedim. Hakan hocaya geçen sene bir daha gelmiştim. Riski vardı. Ben bir daha gittim. Karar verdim ve geldim. Hakan Hoca’ya güvendiğim için onun yanında ameliyat olmak istedim ve şuanda epey uygunum. Bayanlara tavsiyem geç kalmasınlar. Ben epey geç kaldım, pişmanım” halinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Sedat Irmak – Son Dakika Haberleri