AK Partili Kürşat Kılıç sessizliğini bozdu: Baygın halimin niçini şahsıma yapılan müdahaledir

Firat34

New member
Ak Parti Yozgat Merkez İlçe Lideri Kürşat Kılıç, 10 Aralık Cuma günü akşamında toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda işlerinin yoğunluğunu münasebet göstererek misyonundan istifa etmiş ve fazlaca geçmeden gazeteci İsmail Saymaz, ani bir kararla istifa eden Kürşat Kılıç’a ilişkin olduğu tez edilen bir görüntü paylaşmıştı.

YOZGAT EMNİYETİ “KOMPLO” DEMİŞTİ

Bahsi geçen görüntüde Kılıç olduğu sav edilen kişinin oturduğu koltukta sızdığı anlar yer almış ve bu kişinin aldığı uyuşturucunun tesiriyle bu manzaraları verdiği öne sürüldü. Argümanlara cevap kısa müddette Yozgat Emniyet Müdürlüğü’nden gelirken, yapılan yazılı açıklamada “Yozgat Eski İlçe Lideri Kürşat Kılıç; iş yerinde komplo kurularak bilinmeyen imgelerinin çekildiği, bu imgeler üzerinden şantaj yapılarak para istendiği, buna karşı çıkması üzerine bâtın çekilen manzaralarının servis edildiği tarafındaki şikayeti üzerine 3 şahıs gözaltına alınmış, bunlardan 1’i tutuklanmıştır. 2 şahsın isimli süreçleri sürmektedir” tabirleri yer aldı.

İşte Emniyet’in o açıklaması;

“BAYILTILDIKTAN daha sonra MASAMIN ÜZERİNE APARAT KONULMUŞTUR”

Manzaraların yayınlanmasının akabinde Facebook hesabını kapatan Kürşat Kılıç, hesabını yine açarak açıklama yaptı. Kendisinin bayıltıldığını ve uyuşturucunun daha sonradan önüne konduğunu belirten Kürşat Kılıç’ın açıklaması şöyleki:

“Değerli dostlarım, şahsıma yönelik komploya ilişkin görüntüyü izleyenler kendi ofisimdeki makam koltuğumda oturur biçimde baygın biçimde bulunduğumu, görüntünün rastgele bir kısmında ben ya da yanımda bulunan rastgele birinin uyuşturucu husus vs. kullanmasına dair bir anın olmadığını açıkça görmüştür. İmgelerden anlaşılacağı üzere bayıltıldıktan daha sonra masamın üzerine, çabucak önüme gelecek biçimde uyuşturucu unsur kullanmasında muhtaçlık duyulan bir pipet olduğunu ondan sonrasındadan öğrendiğim bir aparat konulmuştur. bir daha masamın çekmecesine görüntüde uyuşturucu olduğu sav edilen beyaz renkli toz ve hassas terazi yerleştirilerek bırakın kullanmayı, bununla birlikte satıcı olduğum izlenimini de vermek için gerekli kurgu yapılmıştır.

“BÖYLE BİR MADDEYİ KULLANMA İHTİMALİMİN OLMADIĞI BENİ TANIYAN HERKESİN MALUMUDUR”

Olayın aslını merak eden arkadaşlarıma altını çizerek hatırlatmak istiyorum ki görüntüdeki baygın halin niçini imajları çeken şahısların görüntü öncesi şahsıma olan müdahalesidir. bu biçimde bir maddeyi kullanma ihtimalimin olmadığı beni tanıyan her insanın malumudur. aslına bakarsanız görüntüde uyuşturucu husus kullanması daha sonrası baygın olduğumu sav edenler, güya bu biçimde bir aksiyonu bir arada gerçekleştirdiğimiz izlenimi oluşturmayı amaçlamış lakin gelin görün ki sav ettikleri üzere bir fiilde bulunduğumuza dair bir imgeyi her ne hikmetse çekmeyi akıl edememiştir! Tez ettikleri üzere bir sebeple bu derece derin baygınlık hali yaşayacak olan bir insanın, bu sonuca gidene kadar kat edeceği basamakları görüntülemek hiç de sıkıntı değil.

“VİDEOYU ÇEKEN ŞAHISLAR TARAFINDAN KAMUOYUNA SERVİS EDİLMİŞTİR”

Ayrıyeten uyuşturucu olduğu sav edilen ve olay daha sonrası öğrendiğim kadarıyla maddi pahası bu kadar yüksek olan ismi zikredilen unsurun değil çekmecede, değil ayan beyan ofisimdeki masanın üzerinde bu kadar halkla iç içe bulunan birinin iş yerinde bulunma ihtimali bile akıl ve mantık dışıdır. Görüntüde görüldüğü üzere uyuşturucu olduğu sav edilen unsurun çabucak yanına hassas terazi temalıp algı operasyonunu farklı bir boyuta taşınmak istenmiş ve güya bir belgesel anlatır üzere görüntüyü çeken şahıslar tarafınca sunum yapılarak olmamış şeyler olmuşçasına kamuoyuna servis edilmiştir. Beni çeşitli niçinlerle tanıyan tüm arkadaşlarımın bu biçimde bir unsur kullanacağım ihtimalini akıllarından bile geçirmeyeceklerini biliyor; latife yollu da olsa bu biçimde imalarda bulunmak isteyenlerin de beni derinden yaraladığını hatırlatmak istiyorum.”

Son Dakika Haberleri