Ali Koç, konuşması esnasında ‘Sörloth’ diye bağıran taraftara kızdı: Susar mısın?

Firat34

New member
UEFA Avrupa Ligi Play-Off Çeşidi birinci maçında kendi alanında HJK Helsinki’yi 1-0 mağlup eden Fenerbahçe ‘de Lider Ali Koç, maçın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ali Koç, konuşması esnasında ‘Sörloth’ diye bağıran bir taraftara ise “Bir dakika susar mısın lütfen?” diye karşılık verdi.

“SİSTEM YAVAŞ YAVAŞ OTURUYOR”

Helsinki maçını kıymetlendiren Ali Koç, oyundan şad olduğunu vurgulayarak, “Hakimiyet bizdeydi. Baskı yapan bizdik. 94’üncü dakikada baskı yapıyorduk, o da memnuniyet verici. Sistem yavaş yavaş oturuyor. En şad olduğum şey, topu çabuk geri almamız, 3’üncü bölgede basmamız. Daha fazlaca yolun başındayız. Başka taraftan kamp periyodunu sakatsız atlattık derken art geriye 3 oyuncumuz sakatlandı. Bugün de Novak ve İrfan’ın durumu inşallah önemli değildir. Bu durumlarla da uğraşmaya çalışıyoruz. Hocamı da kutluyorum. Sistemine kısa müddette inandırdı” diye konuştu.

“4 TRANSFERİMİZ OLACAK”

Transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Ali Koç, ayrıyeten dün tanıtılan 3. forma konusundaki tenkitlere de yanıt verdi. Formayı hayli beğendiğinin altını çizen Koç, “İnşallah en az 3, hesabı kitabı yanlışsız yapabilirsek 4 transferimiz olacak. Kayıtsız kuralsız Fenerbahçe’yi destekleyen taraftarlarımıza sesleniyorum. Daha bismillah demeden yıpratma kampanyası başlatıldı. Ben kolay kolay yıpranmam da, genç arkadaşlar daha yıpranmaya müsaitler. Dün bir forma deklare ettik. Forma şu biçimde, bu biçimde, arma yok dendi. Ben hayli beğendim. Formada logo yok diye yaygara koparıyorlar” açıklamasında bulundu.

“BİZ YANLIŞSIZ YOLDAYIZ”

Transfer sürecinde sabırlı davrandıklarını vurgulayan lider Ali Koç, kadro ruhuyla hareket eden bir grup kurmak istediklerinin altını çizerek, “Ben, bu yılın şifrelerini vermeye çalıştım. Bunlardan bir tanesi ne ruhta bir kadro kurmak istediğimizdi. 90 dakika uğraş edecek ve her şeyini verecek bir ekip kuracağız dedim. Şahsından fazlaca kadrosu düşünen bir ekip. Transferde rahat olun, bu rastlantısal bir sessizlik değil. Yazabileceğimiz iki santrforumuz vardı, Serdar ve Enner. 2-3 gün ortayla ikisini de kaybettik. Geçen sene de fazlaca transfer yaptık. Çok ya da az transferle alakası yok. 20 yaşındaki Muhammed gol atıyor, 16 yaşındaki Arda oyuna giriyor. Biz yanlışsız yoldayız. Biz burada en uygununu yapmak için sabırlı bir müddetçten geçiyoruz” sözlerini kullandı.

SÖRLOTH VE KOLASİNAC SORUSUNA CEVAP

Lider Ali Koç, transfer gündemlerinde olduğu tez edilen Sörloth ve Kolasinac ile ilgili sorulan soruyu da “3 yıldır beraberyiz, bir imza atmadan açıklamıyoruz. Arkadaşlarım ya da ben bir haber sızdırdık mı? Bizim yoğurt yiyişimiz bu biçimde.” biçiminde yanıtladı.