Asansörde bayana cinsel hücumda bulunan 16 yaşındaki sanığa 7 yıl mahpus

Firat34

New member
Esenyurt‘ta, sitenin asansöründe bir bayana cinsel atakta bulunduğu nedeni öne sürülerek tutuklanan 16 yaşındaki çocuk sanıkla ilgili karar verildi.

ŞEYTANA UYDUĞUNU SÖYLEDİ

Bakırköy 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık A.A. ile tarafların avukatları katıldı. Tercüman vasıtasıyla savunma yapan Filistin asıllı suça sürüklenen çocuk A.A, müştekiden özür dileyerek, şeytana uyduğunu ve olay günü arkadaşıyla alkol aldıklarını söylemiş oldu.

“ÇORABINI ÇIKARMAYA ÇALIŞTIĞIMI HATIRLAMIYORUM”

Arkadaşının bayanı takip ettiğini belirten A.A, “Ben de ona inandım. Müştekinin gerisinden gidip tuttum. Kendisini öpmek, sarılmak istedim. Müştekinin çorabını çıkarmaya çalıştığımı hatırlamıyorum. O denli bir niyetim de yoktu. Heyetinizden affımı ve tahliyemi istiyorum. Ailem sıkıntı durumdadır, onları geçindiriyorum.” tabirlerini kullandı.
Arkadaşının oturduğu siteye duvardan atlayarak girdiğini anlatan A.A, bahçede dolaşırken müştekiyi gördüğünü aktardı.
Müşteki, sanıktan şikayetçi oldu.

25. KATA GELDİKLERİNDE TEKME ATARAK KAÇMIŞ

Müşteki U.K.N. de sanıktan şikayetçi olduğunu belirterek, asansöre binene kadar fark etmediği sanığın kendisine arttan sarıldığını, taciz ettiğini, asansörü durdurmasına da müsaade vermediğini anlattı. Müşteki, sanıkla 5-6 dakika asansörde uğraş ettiği sanığın, 25. kata geldiklerinde kendisine tekme atarak kaçtığını söylemiş oldu. Duruşmada, savcı A.A’nın “cinsel taarruza teşebbüs etme” cürmünden cezalandırılmasını istedi.

YETERLİ HAL İNDİRİMİ UYGULANMADI

Davayı karara bağlayan mahkeme, suça sürüklenen çocuk A.A’ya, “cinsel saldırı” hatasından 14 yıl mahpus cezası verdi. Müştekinin direnmesi kararında hareket teşebbüs etabında kaldığından cezayı evvel 10 yıl 6 aya indiren mahkeme, sanığın cürüm tarihinde 15-18 yaşları içinde olması niçiniyle de 7 yıla düşürdü. Mahkeme, sanığın pişmanlık duyduğuna yönelik beyanının ceza indirimi sağlamak için olduğu kanaatiyle düzgün hal indirimi uygulamayarak, A.A’nın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

İDDİANAME

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 16 yaşındaki A.A’nın 11 Aralık 2021’de gece saatlerinde meskenine gitmekte olan 35 yaşındaki U.K.N’yi takibe aldığı, müştekinin güvenlikli siteye girdiğini gördüğünü ve çitlerin üzerinden atlayıp sitenin art bahçesine girdiği anlatılmıştı. Suça sürüklenen çocuk A.A’nın takip ettiği müştekiye, asansörde cinsel hücumda bulunduğu aktarılan iddianamede, A.A’nın ondan sonrasında müştekiye tekmeler atarak asansörden inip kaçtığı belirtilmişti. İddianamede, A.A’nın “nitelikli cinsel saldırı” hatasından cezalandırılması istenmişti.

AA / Melike Gallenkuş – 3. Sayfa

Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi, Filistin, Esenyurt, Mahkeme, Taciz, Hassas İçerik, 3. Sayfa, Haberler