Bakan Koca: Yarından itibaren kent hastanelerinde uygulanmaya başlayacak”

sable

New member
ANKARA (İHA) – Bakan Koca: Yarından itibaren kent hastanelerinde uygulanmaya başlayacak”

Sıhhat Bakanı Koca, bilim heyeti üyeleri ile TURKOVAC oldu

ANKARA – Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “Vatandaşlarımıza aşılarını erken periyotta, hatırlatma dozu da dahil olmak üzere TURKOVAC ile olmalarını tavsiye ediyorum. Yarından itibaren bilhassa kent hastanelerinden olmak üzere uygulanmaya başlanacak” dedi.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Heyeti’nin akabinde Ankara Kent Hastanesine gitti. Bakan Koca, hatırlatma dozu olarak TURKOVAC aşısı yaptırdı. Öte yandan Bakan Koca’ya, hatırlatma dozunu TURKOVAC ile olmak isteyen olan bilim konseyi üyeleri de eşlik etti. Hatırlatma dozunu TURKOVAC ile olan Bakan Koca, burada yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:

“Bugün değerli bir gün, yerli üretimle ilgili bildiğiniz üzere Acil Kullanım Onayı’nın muştusunu Cumhurbaşkanımız ile birlikte vermiştik. Yerli aşımız TURKOVAC’ı salgın sebebiyle hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza adıyoruz. Bu vesile ile hepsine Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum. Bildiğiniz üzere Türkiye’nin kuvvetli bir aşı geçmişi var. TURKOVAC son 50 yıldan daha sonra hücreden başlayarak üretim safhasına kadar gelen birinci yerli aşımız oluyor. En son 24 yıl evvel 1998’de verem aşısı üretilmişti. Ben bilhassa 50 yıl ortadan daha sonra büsbütün yerli, Türk bilim insanlarımız tarafınca geliştirilen bu aşının hayli kıymetli olduğunu tabir etmek istiyorum. Bunu bekleyen biroldukça vatandaşımızın olduğunu biliyorduk. Vatandaşlarımızı TURKOVAC ile aşı olmaya, bilhassa de hatırlatma dozlarını da TURKOVAC ile yaptırmalarını ısrarla tavsiye ediyorum. Hıfzıssıhhanın bir daha dirilmesinin birinci adımı, TURKOVAC. Bu muvaffakiyet milletimizin başarısı ve vatandaşlarımızın bu noktada, bilhassa erken devirde Omicron varyantının da ağır gündemde olduğu ve bulaş suratının da yüksek olduğunu biliyoruz. Bu sebeple de aşılarını erken devirde, hatırlatma dozu da dahil olmak üzere TURKOVAC ile olmalarını tavsiye ediyorum. Yarından itibaren tüm vatandaşlarımız bilhassa kent hastanelerinden başlamak üzere TURKOVAC randevularını alabilecek.

İhlas Haber Ajansı / Utku Şimşek – Son Dakika Haberleri